Топ Новини

Польща зобов'язала п'ятьох українців виїхати з країни за нелегальну роботу

29 травня 2012 в 10:00
Двоє українців не мали заявок на працевлаштування у Польщі, а троє мали зареєстровані заявки від іншої фірми, а не тієї, на якій вони працювали
ukr_polish_poland_polsha__flag.jpg
ZN.UA

Польська прикордонна служба (Straї Graniczna, SG) зобов'язала покинути територію країни п'ятьох громадян України, які працювали в Польщі без необхідних для цього документів.

Як повідомила прес-служба SG у вівторок, 29 травня, українці працювали електрогазозварниками на одному з підприємств в порту на узбережжі Балтійського моря.

«Двоє іноземців не мали заявок на працевлаштування, а троє мали зареєстровані заявки від іншої фірми, а не тієї, на якій вони працювали», - повідомили прикордонники.

Прес-служба повідомила, що згідно з польським законодавством українці за порушення правил працевлаштування повинні добровільно залишити територію Польщі, а роботодавцю за це порушення належить сплатити штраф.

Зазначимо, що польська прикордонна служба з середини 2007 року, відтоді як у Польщі діє спрощена система працевлаштування для громадян України, до 2012 року за роботу без відповідних документів затримала близько 2,2 тис. українців з близько 750 тис., які отримали такі заявки .

Нагадаємо, що громадяни України можуть працювати у Польщі без оформлення офіційного дозволу, який є необхідним документом для легальної роботи у Польщі, з 20 липня 2007 року за умови реєстрації польським роботодавцем відповідної заявки на роботу.

У той же час за цією спрощеною системі українці можуть працювати у Польщі не довше 6 місяців на рік і зобов'язані працювати на того ж роботодавця, який оформив для них заявку.

За спрощеною системою можуть працювати також громадяни Білорусі, Росії, Грузії та Молдови, але більше 90% всіх заявок польські роботодавці реєструють для українців.

Читайте також:

Українцям стане складніше знайти роботу у Польщі

Польща посилить відповідальність за нелегалів


Польща легалізує спрощене працевлаштування українців

Українці - лідери серед мігрантів у Росії та Польщі

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...