Топ Новини

Половину політичної реклами в Україні розміщують нелегально

19 липня 2012 в 12:12
Передвиборча кампанія офіційно ще не розпочалася, а ЗМІ заполонили замовні матеріали, які під виглядом редакційних статей дезінформують українців. «Джинса» була і раніше, але не так багато, як зараз.
partiya-regionov.jpg
trust.ua

Виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар констатує, що близько 50% політичної реклами розміщується нелегально.
«Коли ми бачимо політичну рекламу, то ми бачимо, що дуже значна її частина, за нашими оцінками, близько 50%, сьогодні розміщається взагалі нелегальним способом шляхом джинси, замовлення матеріалів, які виглядають як редакційні матеріали, як новини, як інформаційні матеріали», - сказала вона на прес-конференції в Києві.

За словами експерта, перетікання політичної реклами у «джинсу» призводить до ситуації, коли суспільство, крім того, що не може отримати інформацію про те, хто і скільки за це платить, ще і вводиться в оману, оскільки це інформування виглядає як об'єктивне, а насправді це піар-матеріали.

Сюмар зазначила, що з цією проблемою експерти масово зіткнулися саме в ході цієї виборчої кампанії. «В останні роки «джинса» була, її було багато, але не так багато, як ми зараз фіксуємо», - сказала вона.

За словами Сюмар, те, що відбувається зараз, назвати політичною рекламою не можна, оскільки політична реклама та агітація починається з початком виборчої кампанії і відбувається жорстко відповідно до закону. Сюмар, зокрема, зазначила, що закон передбачає, що телерадіокомпанії повинні заявити про граничні ціни напередодні виборчої кампанії, які не повинні перевищуватися. Крім того, за політичну рекламу політичні партії повинні платити зі своїх виборчих фондів, а на сьогоднішній день вони не сформовані, оскільки виборча кампанія не розпочалася.

«По суті, сьогодні ми бачимо рекламу брендів, і найприкріше, що ми абсолютно не здатні проконтролювати, за які кошти ці бренди рекламуються, хоча мова йде про політику, яка повинна бути соціально відповідальною», - зазначила Сюмар.

Читайте також:

Рівень політичної «джинси» у ЗМІ різко зріс за рахунок Тігіпка і комуністів

На Кіровоградщині з’явилися церковні календарі з портретами депутата-регіонала (фото)

В опозиції поскаржилися, що влада перешкоджає їм розміщувати передвиборчу агітацію

Регіонали роздають школярам у Дніпропетровську за 50 грн у конвертах (фото)

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...