Половина українців упевнені, що при вступі до інституту все вирішують гроші

13 серпня 2011 в 09:57
Кожен другий українець (50%) вважає, що в першу чергу, при вступі до ВНЗ абітурієнту потрібно розраховувати на гроші, 37% - на гарні зв'язки. Про це свідчать результати опитування компанії Research & Branding Group.
study_studenti_abiturienti_KNU_42.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Майже третина 29% українців вважають, що розраховуючи на свої знання краще все-таки підстрахуватися і майже стільки ж (28%) будуть спиратися лише на свої знання. 23% опитаних при вступі розраховували б на високий бал зовнішнього незалежного оцінювання, а кожен десятий - на свій хороший атестат і золоту медаль.

На сьогоднішній день в українців не сформувалося чітке уявлення про те, яка має бути система вступу до вишів країни. Приблизно рівна кількість респондентів вважає, що зарахування абітурієнтів має відбуватися за результатами шкільного атестата та вступних іспитів (19%), через іспити до вишів (18%) і за результатами ЗНО та атестата (16%). Змішану систему вступу, коли абітурієнтів зараховують за результатами ЗНО та вступних іспитів, підтримують 13%. А 11% схвалюють систему вступу лише за результатами ЗНО. (Всі ці відповіді знаходяться в межах статистичної похибки вибірки або близькі до неї - ред.) Складно відповісти на питання про вибір системи вступу до вишів - 24% українців.

Близько половини населення країни (48%), уцілому вважає, що необхідно повернути вступні іспити при вступі до вишів. (Очевидно, ті, хто розраховує на гроші - ред.). Більше чверті українців (28%) вважають, що наразі немає необхідності повертати стару систему вступу, чверть жителів країни (24%) вагалися з відповіддю.

Думки респондентів щодо нової системи подання документів до вишів розділилися: 30% населення країни оцінює таку систему як прогресивну і ефективну, 29% - як непрогресивну і неефективну. При цьому вагалися з оцінкою роботи нової системи подання документів 41% населення.

Кожен другий житель країни (50%) стверджує, що при виборі навчального закладу для вступу, слід враховувати можливість подальшого працевлаштування. Трохи менше половини українців (45%) як фактора, що впливає на вибір вишу назвали можливості батьків. Третина українців (35%) при виборі вишу звертає увагу на його престиж і прибутковість. Лише кожен четвертий житель країни (24%) при виборі враховує інтерес до певного виду діяльності, а кожен п'ятий (20%) - покликання.

Опитування проводилося в період з 15 по 25 липня 2011 донецькою компанією Research & Branding Group. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2076 осіб. Очікувана середня похибка вибірки становить + -2,2%

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...