Половина українців боїться вийти ввечері з дому

18 січня 2012 в 12:19
Соціологи відзначають вкрай низький рівень відчуття захищеності українців. Більше половини громадян боїться вийти на вулицю після настання темряви.
vremya_chasi_noch
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За даними грудневого соцопитування групи «Рейтинг», лише 7% українців відчувають себе повністю в безпеці, а 31% - скоріше в безпеці, гуляючи на самоті після настання темряви в районі, де вони проживають. У той же час 54% ​​- відчувають себе у небезпеці. Ще 8% - не визначилися.

Соціологи відзначають, що за цим показником Україна також поступається всім країнам Євросоюзу, найбільше - Данії, Фінляндії, Нідерландам, Швеції і Словенії. Разом з тим - близько за рівнем безпеки Україна стоїть до Болгарії та Литви.

Жителі сіл України відчувають себе в безпеці значно більше, ніж жителі міст. Люди старшого віку і жінки відчувають себе найменш захищеними і відповідно відчувають найбільшу небезпеку.

Більше у безпеці почуваються жителі Західної України, менш захищеними - Півдня і особливо Сходу України, де лише чверть відчувають себе скоріше в безпеці,
гуляючи на самоті після настання темряви в районі, де вони проживають, у той же час 60% - швидше в небезпеці.

Ситуація погіршується

Тільки 4% опитаних українців вважають, що за останній рік рівень безпеки життя в їхньому населеному пункті покращився, 61% - не змінився і 28% - погіршився.

6% - вважають, що за останній рік рівень безпеки на дорогах в їхньому населеному пункті покращився, 51% - не змінився, і 37% - погіршився.

Лише 2% опитаних українців вважають, що за останній рік рівень безпеки життя взагалі у країні покращився, 41% - не змінився, і 48% - погіршився.

Також з'ясовано, що рівень особистої безпеки впливає на рівень задоволеності своїм життям: дві третини опитаних, які відчувають себе цілком в безпеці, задоволені життям, тоді як 60% опитаних, які відчувають себе в небезпеці - життям незадоволені.


Опитування проводилося Соціологічною групою «Рейтинг» 16 — 24 грудня 2011 року серед 1000 респондентів по всій Україні. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з імовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3,1%, для значень близьких до 30% - не більше 2,8%, для значень близьких до 10% - не більше 1,9%, для значень близьких до 5% - не більше 1,4%.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...