Топ Новини

Пішла з життя відома українська поетеса та громадський діяч Ірина Калинець

31 липня 2012 в 06:14
Деталі прощання і похоронів поетеси, активістки українського національного і правозахисного руху будуть відомі пізніше.
149-4-1.jpg
day.kiev.ua

31 липня у результаті важкої і тривалої хвороби на 72 році пішла з життя українська поетеса, прозаїк, публіцист, культуролог, літературознавець, громадський діяч, діяч дисидентського руху, правозахисниця Ірина Калинець (Стасів).

Про це повідомила прес-служба Львівського національного університету імені Івана Франка.

Деталі прощання і похоронів будуть відомі пізніше.

Калинець - поетеса, активістка українського національного і правозахисного руху, дружина лауреата Шевченківської премії Ігоря Калинця, - народилася в сім'ї віруючих Української греко-католицької церкви. Після закінчення філологічного факультету Львівського університету викладала українську мову. У 1970-му за виступи на захист переслідуваних діячів культури звільнена з роботи. Протестувала проти арешту Валентина Мороза та Ніни Строкатої. Брала участь у виданні нелегального журналу «Український вісник».

У 1972-му засуджена до шести років ув'язнення і трьох років заслання за статтею «антирадянська агітація і пропаганда». Покарання відбувала у Мордовії разом зі Стефанією Шабатурою та Надією Світличною. Місце посилання - Читинська область. До Львова повернулася у 1981-му. Стала співредактором культурологічного журналу «Євшан-зілля», була серед організаторів «Меморіалу», Руху, увійшла в Наукове товариство імені Тараса Шевченка, написала більше трьох сотень статей.

- Ірина та Ігор Калинець: «Ми завжди були однодумцями»

Невіддільна від мистецтва: автор віршів, новел, історичної белетристики, казок для дітей. В історичних дослідженнях її порадником і критиком був світлої пам'яті професор Ярослав Дашкевич.

У 1990-му Калинець обрана депутатом Верховної Ради I скликання. У тому ж році очолила Львівське обласне управління освіти.

У 1998 році за громадську діяльність визнана «Героїнею миру» (США, Ротчестер). В 2000-му нагороджена орденом княгині Ольги.

Читайте також:

Ірина та Ігор Калинець: «Ми завжди були однодумцями»


Пішов з життя Богдан Ступка

Помер колишній голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко

Помер Вацлав Гавел

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...