Перевірка підтвердила знущання над ув'язненими в Бердянській колонії

21 лютого 2012 в 18:50
Адміністрація колонії змушувала ув'язнених працювати на вулиці в 20-ти градусний мороз.
sud_31.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Результати екстреної прокурорської перевірки Бердянської виправної колонії № 77, де в минулу п'ятницю оголосили голодовку 522 з 680 засуджених, «практично підтвердили доводи ув'язнених», повідомив прокурор Запорізької області Олександр Кирилюк у вівторок, 21 лютого.

«Після отримання сигналу про відмову від прийому їжі засудженими прокурорською перевіркою було встановлено, що їх доводи про застосування недозволених методів з боку співробітників установи мають підтвердження. Був притягнутий судово-медичний експерт, який у 8 засуджених знайшов сліди тілесних ушкоджень. Також встановлено, що в приміщеннях житлового і виробничого приміщення температура явно не відповідає санітарним нормам. Вона повинна була бути не менше 18 градусів, а навіть неозброєним поглядом було видно, що температура була нижче нуля», - розповів прокурор.

Він зазначив, що адміністрація установи змушувала ув’язнених працювати на вулиці в 20-ти градусний мороз. Мали місце і ряд інших порушень трудового законодавства.

«Крім того, що люди працювали в неопалюваних приміщеннях, так вони ще працювали замість передбачених 8-ми годин в день по 12. Є факти роботи без вихідних по 12 годин. І є дуже великі питання до адміністрації щодо оплати праці. Люди за свою роботу отримала оплату, яка обчислюється лише десятками гривень. Остаточну оцінку діям керівництва колонії прокуратура дасть уже при направленні справи до суду», - зазначив Кирилюк.

Проти посадових осіб колонії Бердянська міжрайонна прокуратура порушила кримінальну справу за частиною 1 статті 172 — грубе порушення законодавства про працю, і частиною 2 статті 365 — перевищення влади або службових повноважень, що супроводжувалося насильством, Кримінального кодексу Україні. Санкція статей передбачає покарання посадовим особам колонії до 8-ми років позбавлення волі.

Як повідомлялося, близько 500 ув'язнених Бердянської виправної колонії 77 в п'ятницю оголосили голодування на знак протесту проти незаконних дій адміністрації установи.

«Як повідомили мені в'язні, коли ув'язнених привозять з етапу, співробітники колонії їх жорстоко б'ють, погрожують насильством, поливають сечею, всіляко принижують і кажуть: "Будеш працювати на нас". Це робиться, щоб ув'язнені боялися адміністрацію. У мене є списки побитих людей», - повідомила правозахисниця міжнародної організації «Асоціація св.Аліпіі щодо захисту прав засуджених» Олена Повідайчик.

Читайте також

У міліції вважають, що тортури - це «не такий уже великий злочин»

Україна на четвертому місці за кількістю справ у Євросуді


«Лікарі без кордонів» допомогли 115 ув'язненим у Лівії після тортур

Грищенко запевнив Європу, що Тимошенко не катують

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...