Патріарх Філарет заявляє про проблеми з Константинополем через вплив Москви

18 травня 2012 в 08:13
Відсутність єдиної української православної церкви є перешкодою для визнання Константинополем автокефалії української церкви. Москва робить все, щоб українське православ'я не об'єдналося.
cerkov_vera_krestniy_xod_religiya_filaret_upckp68.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Предстоятель УПЦ КП Філарет заявляє, що останнім часом відносини Української православної церкви Київського патріархату зі вселенським патріархом Варфоломієм ускладнилися.

«Контакти між Київським і Константинопольським патріархатами не припинилися, але вони ускладнилися через відносини між Москвою і Константинополем. Константинопольський патріархат хотів би бачити українську церкву автокефальною. Це його позиція. Але для цього українському православ'ю потрібно об'єднатися», - сказав патріарх Філарет заявив на прес-конференції у Чернівцях.

«Ця відсутність єдиної української православної церкви є перешкодою для визнання Константинополем автокефалії української церкви. Тобто, нам спочатку треба об'єднатися, а потім ця церква буде визнана Константинополем. А для того, щоб нас не визнали, Москва робить усе для того, щоб українське православ'я не об'єдналося. Тому процес цей продовжується. І контакти наші з Константинополем, і не тільки, ми маємо. Контактуємо також з Єрусалимським патріархом, з Румунською церквою, Грецькою, Грузинською, Чорногорською церквами. Є у нас контакти з православними церквами. І вони нам кажуть: потерпіть, усе буде, будете ви визнаною автокефальною православною церквою», - зазначив патріарх Філарет.

Щодо намірів вселенського патріарха надати автокефалію УПЦ КП під час візиту в 2008 році в Україну глава Філарет сказав: «Коли Москва стала на Вселенського патріарха дуже тиснути, а наш Президент Віктор Ющенко наполягав на тому, щоб Константинопольський патріарх визнав Київський патріархат, то Вселенський патріарх запропонував нам модель, яка нас абсолютно не влаштовує». За його словами, ця модель полягала в тому, щоб увійти до складу Константинопольського патріархату, і тоді отримати визнання в його складі.

«Скажіть, хіба нам таке визнання потрібно? Якби ми хотіли залишатися рабами, то ми б були рабами і Москви. А нам одне рабство пропонували замінити іншим рабством. Нам рабство не потрібне. Ми хочемо мати свою церкву. І тому цю пропозицію Константинополя ми відкинули», - заявив предстоятель УПЦ КП.

Читайте також:

Епоха втрачених можливостей: три головні помилки президента в церковній сфері


Глави українських церков попросили Януковича звільнити Тимошенко, Московський патріархат утримався

Главу УПЦ МП звинуватили в прагненні до автокефалії

Автокефальна церква припинила переговори про об'єднання з УПЦ КП

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...