Топ Новини

Нацкомісія по моралі з'ясує, чи пропагує насильство пам'ятник Сталіну в Запоріжжі

20 лютого 2012 в 16:21
Нацкомісія з питань моралі протягом місяця вирішить долю скандально відомого пам'ятника.

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі звертається до експертних установ з проханням надати висновок щодо того, чи слід розглядати пам'ятник Йосипу Сталіну, встановлений у Запоріжжі, як пропаганду культу насильства.

Відповідну перевірку буде проведено на прохання в.о. прокурора Запоріжжя.

«Що стосується пам'ятника Сталіну. Рішення є, але воно ще не підписане: звернутися до ряду інститутів, щоб вони надали коментар фахівців, чи розглядати пам'ятник як пропаганду культу насильства», - сказав на прес-конференції 20 лютого в Києві глава Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький .

Реагуючи на звернення прокурора, комісія звернулася до експертних науково-дослідних установ, серед яких - Інститут держави і права, Інститут національної пам'яті. «Ми розглянемо це питання, як тільки отримаємо відповідь експертів», - сказав Костицький.

Він пояснив, що фахівці можуть обробляти матеріали з даного питання протягом місяця, і в квітні комісія на своєму засіданні ухвалить рішення на підставі отриманого висновку експертів.

Як повідомлялося, пам'ятник Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року на території Запорізького обкому КПУ. 28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відрізавши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

У ніч з 31 грудня на 1 січня 2011 року невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їх особи слідству поки не вдалося.

12 грудня 2011 Жовтневий районний суд Запоріжжя оголосив вирок 9 активістам Всеукраїнської організації "Тризуб". Підсудних засуджено на терміни від 2 до 3 років позбавлення волі з відстрочкою вироку на 1-3 роки, а також вони зобов'язані виплатити компенсацію власникові пам'ятника - обкому Комуністичної партії України - в розмірі 109 828 грн.

Суд відхилив позов Запорізького обкому КПУ про компенсацію морального збитку і додаткових витрат на відкриття та встановлення пам'ятника Сталіну.

Читайте також:

В Англії невідомий придбав за 6 тис. дол посмертну маску Сталіна

У Тернополі продають зошити зі Сталіним і Леніним


Влада Запоріжжя визнала пам'ятник Сталіну декорацією

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...