Опитування: Майже половина українців не вірять у майбутнє СНД

4 липня 2011 в 19:35
47% опитаних компанією Research & Branding Group громадян України вважають, що у Співдружності незалежних держав немає майбутнього. Про це свідчать результати дослідження.

Респондентів запитали, чи є, на їхню думку, майбутнє у СНД. 35% опитаних сказали, що є, 18% - не змогли відповісти.

Крім цього, їх попросили оцінити тенденції у співдружності. 43% опитаних сказали, що країни в СНД віддаляються один від одного, 36% вважають, що нічого не змінюється, 21% респондентів, вважають, що країни СНД зближуються.

Респондентів також запитали, яке визначення СНД, на їхню думку, є більш правильним. 43% опитаних сказали, що СНД - це механізм збереження внутрішньодержавних зв'язків в умовах  політичного організму СССР, що розпадається. 27% - назвали СНД ефективним інструментом інтеграції на пострадянському просторі. 30% - не змогли відповісти.

Крім цього, їх попросили відповісти на питання, яке визначення більш точно відображає статус Україні у співдружності. За 16% опитаних сказали, що Україна є повноправним членом СНД і державою, що залишила СНД. 15% вважають, що Україна - держава, яка бере участь у деяких структурах співдружності у якості спостерігача. 12% назвали її асоційованим членом СНД, 11% - фактичним членом співдружності, 29% - не змогли відповісти на поставлене запитання.

Опитування проводилось 4-14 квітня, в його рамках соціологи опитали 2077 респондентів у віці від 18 років, що проживають у всіх регіонах країни. Статистична похибка не перевищує 2,2%.

Як повідомлялося, глави урядів країн СНД планують підписати договір про створення зони вільної торгівлі в жовтні. Прем'єр Микола Азаров раніше прогнозував, що цей договір буде підписано в травні, проте цього не сталося.

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...