ООН виступає за заборону на розміщення в спецустановах дітей до трьох років

27 травня 2011 в 08:29
Для профілактики розміщення дітей з обмеженими можливостями в спецустановах держава повинна надавати сім'ям базові соціальні послуги (медичні, освітні) та надавати підтримку (соціальні виплати, наприклад).
15-14-deti.jpg
mote777.blogspot.com

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявила спеціальний представник генерального секретаря OOH з питань насильства над дітьми Марта Сантос Паїс.

Крім того, на її думку, дуже важливим заходом є заборона розміщувати дітей до трьох років в спецустановах. «Це вік, коли в дитини формується почуття приналежності, самооцінка, впевненість у власних силах. Потрібно підтримувати сім'ю, щоб вона правильно розставляла пріоритети. У випадку, якщо родина не буде готова дбати про цю дитину, то розміщення її потім у спеціалізованій прийомній сім'ї може бути альтернативним варіантом. Але потрібно проводити моніторинг, щоб прийняте рішення було найкращим для дитини», - вважає представник генсека ООН.
 
Вона підкреслила, що має  бути введена законодавча заборона батькам дитини з обмеженими можливостями віддавати її в спецзаклад до трирічного віку.
 
«Я вважаю це дуже важливо. Але для цього треба вжити всіх заходів для підтримки сім'ї. Інакше ефект буде зворотним. Якщо стратегії будуть добре розроблені, то країна зможе працювати на ідею, щоб забрати з спецустанов дітей, які там вже перебувають. Розміщувати дітей з обмеженими можливостями в спецустанови - це більший тягар для бюджету країни в порівнянні з соціальними виплатами сім'ї. На жаль, сьогодні ми бачимо сумну тенденцію: дитині з обмеженими можливостями, яка народилася в дуже бідній сім'ї, - пряма дорога в спецзаклад», - зазначила представниця ООН.
 
Докладніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Алли Котляр з Мартою Сантос Паїс.
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...