ООН спрогнозувала світове зростання цін на продовольство

11 жовтня 2012 в 13:40
За даними FAO, у 2012 році світове виробництво пшениці, як очікується, знизиться на 5,2%, а врожаї багатьох інших зернових, що вирощуються для харчування тварин, можуть впасти на 10% у порівнянні з минулим роком. В наслідок чого ціни на м'ясо і молочні продукти збільшаться.
meet.jpg
sannews.com.ua

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) попередила про збільшення цін на м'ясо і молочні продукти через екстремальні погодні умови у Сполучених Штатах, у великих регіонах Європи і в інших світових центрах виробництва продуктів харчування, пише Джон Відал у The Guardian.

За даними FAO, у 2012 році світове виробництво пшениці, як очікується, знизиться на 5,2%, а врожаї багатьох інших зернових, що вирощуються для харчування тварин, можуть впасти на 10% у порівнянні з минулим роком.

"Населення зростає, а виробництво не може встигнути за споживанням. Ціни на пшеницю вже зросли на 25% в 2012 році, на кукурудзу - на 13%, на молочні продукти на 7% лише минулого місяця. Запаси продовольства [які зберігаються для створення буфера проти зростаючих цін] знаходяться на критично низькому рівні", - відзначає старший економіст FAO Абдолреза Аббассіан.

- Ціни на продовольство в Україні зростуть на 10-15%

Попередження про майбутні ціни на продовольство надійшло на тлі повідомлення британського Національного союзу фермерів про те, що врожаї пшениці через аномальний рівень випадання опадів виявилися найнижчими з кінця 1980-х.

"У багатьох фермерів урожай пшениці знизився на 25-30%", - зазначив президент NFU Пітер Кендалл, додавши, що це "жахлива" для них обставина.

"Підтвердження того, що світовий урожай виявиться одним із найгірших за довгі роки, прозвучить у четвер, коли американський уряд, як очікується, оголосить, що через посуху і спеку врожай пшениці, кукурудзи та сої в цьому році скоротився більш ніж на 10 %. Оскільки США є найбільшим у світі виробником і експортером зерна, це, як очікується, матиме наслідки для всього світу", - відзначає видання.

Нагадаємо, на думку президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка, ціни на всі види продовольства в Україні за сезон піднімуться на 10-15%.

Читайте також:

Росія назвала причини заборони на ввезення українського м’яса і молока

АМКУ запідозрив супермаркети в необґрунтованому завищенні цін на продукти на 20-60%

Україна заборонила ввезення бразильської свинини і білоруських молочних сумішей

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...