Омбудсмен Лутковська попросила роз'яснити «пропаганду гомосексуалізму»

3 жовтня 2012 в 17:45
Відсутність визначення «пропаганди гомосексуалізму» може призвести до надмірного обмеження прав, зокрема, права на свободу вираження поглядів, вважає Лутковська та просить депутатів визначитися.
lutkovskay1.jpg
moigorod.od.ua

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська критикує ухвалений у першому читанні законопроект, який забороняє пропаганду гомосексуалізму і вводить кримінальну відповідальність за порушення такої заборони, і пропонує депутатам внести певні правки.

«Намагаючись заборонити «пропаганду гомосексуалізму», цей законопроект не дає ніякого визначення цьому терміну, чим порушує обов'язкову вимогу правової визначеності норм закону, яка випливає з конституційних принципів верховенства права (ст. 8) і рівності перед законом (ст. 24)», - йдеться у відкритому зверненні Лутковської до депутатів українського парламенту.
 
На її думку, відсутність такого визначення «може призвести до надмірного обмеження прав (всупереч ст. 22 Конституції України), зокрема, права на свободу вираження поглядів», що буде суперечити ст. 34 Конституції України та міжнародним зобов'язанням держави у сфері захисту прав людини - ст. 10 Конвенції про захист прав людини та основних свобод і ст. 19 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.
 
«Це також створить широке поле для зловживань з боку службових і посадових осіб, зокрема, працівників органів внутрішніх справ, які за своїм розсудом будуть визначати, що є «пропагандою гомосексуалізму» в кожному конкретному випадку», - вважає омбудсмен.
 
Як повідомлялося, Верховна Рада України 2 жовтня проголосувала в першому читанні за законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір).
 
Автори законопроекту пропонують доповнити статтю Кримінального кодексу про покарання за ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства, жорстокості, расової та національної чи релігійної нетерпимості і дискримінації, положенням про такі дії щодо поширення гомосексуалізму. У разі прийняття цього закону його порушення буде каратися штрафами і тюремним ув'язненням до 5 років.
 
Ініціатори законопроекту: народні депутати Євген Царьков (фракція Компартії України), Катерина Лук'янова (фракція НУНС), Павло Унгурян (фракція «БЮТ-Батьківщина»), Юлія Ковалевська (фракція Партії регіонів), Тарас Чорновіл (позафракційний) і Лілія Григорович (фракція НУНС ).
 
Читайте також:
 
 
 
 
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...