Топ Новини

Обама оголосив боротьбу за права сексменшин пріоритетом зовнішньої політики США

7 грудня 2011 в 09:10
Президент США Барак Обама у вівторок, 6 грудня, випустив директиву, що оголошує боротьбу за права сексуальних меншин за кордоном пріоритетом американської зовнішньої політики.
Barack_Obama_Barack_Obama_010915_.jpg
zastavki.com

У своєму меморандумі Б.Обама вимагає від урядових відомств зробити все, що від них залежить, щоб дипломатична робота США та допомога, що надається зарубіжним країнам, сприяла захисту прав лесбійок, геїв, бісексуалів та трансгендерів (ЛГБТ).

Президент США висловив «глибоку стурбованість» насильством та дискримінацією представників ЛГБТ-спільноти. Він зазначив, що в низці країн люди зазнають кримінального переслідування за свою сексуальну орієнтацію, представників сексуальних меншин б'ють за участь у мирних святкових заходах, а в деяких випадках справа доходить до їхніх вбивств.

Б.Обама підкреслив, що захист прав представників сексуальних меншин відповідає загальній лінії на захист прав людини в усьому світі, яку проводить Америка.

Б.Обама вже торкався цієї теми у своєму виступі на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у вересні:

«Жодна країна не повинна відмовляти людям у праві на свободу слова і свободу релігії. Також жодна країна не повинна позбавляти людей їхніх прав через те, кого вони люблять. Тому ми виступаємо за дотримання прав геїв і лесбійок в усьому світі».

У щорічних оцінках ситуації з дотриманням прав людини у зарубіжних країнах, які публікує Держдепартамент, вже враховується ставлення до представників ЛГБТ-спільноти. Президентська директива піднімає це питання до рівня пріоритету зовнішньої політики.

У своєму виступі у вівторок у Женеві, де розташовується Рада ООН з прав людини, державний секретар США Гілларі Клінтон говорила про важливість захисту прав геїв і лесбійок. Вона розкритикувала країни, в яких гомосексуальність криміналізована, а на порушення прав представників сексуальних меншин не звертають уваги.

«Ніякі традиції або звичаї не можуть бути вищими за права людини, які притаманні всім нам, - заявила вона. - Це стосується і насильства щодо представників ЛГБТ-спільноти, криміналізації їхнього статусу або поведінки, вигнання їх із сімей і місцевих спільнот, мовчазного або відкритого прийняття вбивств представників сексуальних меншин».

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...