Новий КПК ускладнив процедуру видачі тіла померлого для похорону

27 листопада 2012 в 09:53
З набранням чинності нового КПК родичам померлих доводиться чекати більше тижня, щоб отримати тіло для поховання.

З набуттям чиності нового Кримінально-процесуального кодексу ускладнилася процедура видачі тіла померлої людини родичам для поховання.

Тепер родичі покійного повинні отримати дозвіл з прокуратури. Як наслідок, у моргах уже почали скаржитися на нестачу місць, а близьким доводиться чекати видачі тіла більше тижня, передає ТСН.

У статті 238 нового КПК «Огляд трупа» передбачено обов'язкове проведення огляду тіла слідчим або прокурором і судмедекспертом. Фактично вона прирівняла померлих своєю і насильницькою смертю.

«Раніше ці дозволи (на поховання - прим. ред.) видавали органи внутрішніх справ, які мали на руках всі документи, могли відповідно реагувати. А в цей час усі дозволи видаються прокуратурою», - пояснив прокурор Голосіївської районної прокуратури Києва Дмитро Люшенко.

У моргах журналістам розповіли, що у них може не вистачити ані місць, ані фахівців. Чи не кожен новоприбулий підлягає обов'язковому розтину, який в державному морзі зараз в середньому коштує тисячу гривень.

«Як не прикро про це говорити, з констатації смерті людини починається бізнес. На цьому бізнесі хочуть заробити всі», - прокоментував керівник похоронного бюро Вадим Малиновський.

Нагадаємо, новий КПК набув чинності 20 листопада. Згідно з ним буде декриміналізовано низку статей Кримінального кодексу, об'єднаються досі розділені стадії дізнання та досудового слідства, буде виключена можливість відправлення справи на додаткове розслідування, вводиться поняття угоди зі слідством.

Читайте також:

Новий КПК «за європейськими стандартами» розширив права міліції затримувати людей

Норми нового Кримінально-процесуального кодексу не будуть поширюватися на Тимошенко

В Україні з'явиться бюро з розслідування злочинів чиновників, суддів і міліціонерів

Янукович підписав новий Кримінально-процесуальний кодекс

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...