Топ Новини

Нобелівські лауреати виступили проти присудження Євросоюзу премії миру

30 листопада 2012 в 11:22
Невдоволення рішенням Нобелівського комітету присудити ЄС премію миру висловили нобелівські лауреати. Вони вимагають не виплачувати Євросоюзу преміальні в розмірі 8 мільйонів крон.
0,,16291020_401,00.jpg
dw.de

Три лауреати Нобелівської премії миру висловили невдоволення у зв'язку з присудженням цієї премії за 2012 Європейському Союзу.

За півтора тижні до офіційної церемонії вручення нагороди нобелівські лауреати - архієпископ ПАР, 81-річний Десмонд Туту, а також Майрід Магуайр з Північної Ірландії і Адольфо Перес Есківель з Аргентини надіслали у шведський Нобелівський комітет лист, в якому висловили протест.

На думку авторів послання, ухвалене рішення суперечить критеріям, які засновник премії Альфред Нобель сформулював у 1896 році у своєму заповіті. Лауреати вимагають не виплачувати Євросоюзу преміальні у розмірі 8 мільйонів крон (1,2 мільйона доларів).

- ЄС визначився, куди витратить гроші від Нобелівської премії миру

12 жовтня Нобелівська премія миру за 2012 рік була присуджена Євросоюзу. Підставою для цього став той факт, що протягом 60 років, які минули після укладення Паризького договору, Європейський союз діяв в інтересах демократії і захисту прав людини в Європі.

У грудні на церемонії вручення премії очікуються 18 європейських лідерів, включаючи канцлера Німеччини Ангелу Меркель і президента Франції Франсуа Олланда. Шестеро, у тому числі прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, відмовилися приїхати.

Читайте також:

ЄС визначився, куди витратить гроші від Нобелівської премії миру

Нобелівську премію миру присудили Європейському союзу

Радіостанцію «Ехо Москви» висунули на Нобелівську премію миру

Тимошенко — третій кандидат на Нобелівську премію за версією букмекерів

За матеріалами:
Теги Соціум
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...