Топ Новини

Німецький суд визнав обрізання кримінальним злочином

26 червня 2012 в 11:01
Німецький суд прирівняв обрізання з релігійних переконань до кримінального злочину. За проведення відповідної операції без медичних показань може загрожувати покарання як за заподіяння тілесних ушкоджень.
skalpel.jpg
mirsmazok.ru

Земельний суд Кельна прирівняв обрізання хлопчиків з релігійних переконань до кримінального злочину. Про це пише The Financial Times Deutschland з посиланням на вердикт суду.

На думку суддів, ні батьківське право, ні свобода віросповідання, гарантована конституцією,
не є достатнім виправданням для подібних дій стосовно дітей.

Це рішення стало першим прецедентом у німецькій судовій системі, коли релігійний обряд був оголошений кримінальним злочином. Цей вердикт відіб'ється, у першу чергу, на лікарській практиці, оскільки за проведення відповідної операції без медичних показань загрожує покарання як за нанесення тілесних ушкоджень.

У кельнському суді розглядалися звинувачення на адресу мусульманського лікаря, який зробив обрізання чотирирічному хлопчику на прохання його батьків. Через два дні після операції у дитини почалася кровотеча, і матір відвезла його в звичайну лікарню. Про цей випадок стало відомо прокуратурі, яка й подала позов проти лікаря. Дільничний суд визнав обрізання на прохання батьків законним, і прокуратура подала апеляцію в земельний суд Кельна, де виграла справу.

У Німеччині щорічно роблять обрізання тисячам хлопчиків у перший рік їхнього життя. Мусульманські і єврейські організації у ФРН досі різко критикували спроби заборонити релігійне обрізання. Вони сприймали це як обмеження власної свободи віросповідання.

З приводу вердикту кельнського суду поки жодна з них не зважилася дати коментар, пояснивши це необхідністю детально вивчити мотивування суддів. Не виключено, що в кінцевому підсумку питання про релігійне обрізання буде розглядатися в конституційному суді.

Читайте також:

Іранські богослови передрікають крах християнства за Євангелієм від Варнави

У Канаді з'явився посібник для мусульман: чоловік повинен керувати дружиною, «б'ючи її палицею»


У вишах Німеччини будуть готувати імамів

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...