Німецькі політики пересварилися через стать Бога

21 грудня 2012 в 09:49
Німецьких політиків обурило інтерв'ю міністра у справах сім'ї та жінок Крістіни Шредер, в якому вона сказала, що слово «Бог» може бути і чоловічого, і середнього роду. На їхню думку Бог традиційно сприймається як батько Христа, а значить, не може бути середнього роду.

Німецькі політики посварилися через те, якого роду має бути слово «Бог». Приводом для суперечки стало інтерв'ю міністра у справах сім'ї та жінок Крістіни Шредер, в якому вона сказала, що слово «Бог» може бути і чоловічого, і середнього роду (мова йде про вживання певних артиклів der і das, при тому, що невизначеним артиклем в обох випадках є ein - ред.)

Більшість політиків з блоку Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів таке вільне трактування німецької граматики щодо священних тем обурило. Представник ХСС Норберт Гайс підкреслив, що Бог традиційно сприймається як батько Христа, а значить, не може бути середнього роду.

Депутат бундестагу Штефан Мюллер назвав зауваження Шредер недоречним, навіть незалежно від того, що воно було зроблено у переддень Різдва. Міністр соціального розвитку Баварії Крістіна Хадертхауер вважає, що таке безглузде зауваження Шредер пояснюється виключно політкоректністю. Більшість політиків підкреслили, що «Бог» був і залишається чоловічого роду, як «Богоматір» повинна бути жіночого роду.

За Шредер заступилися тільки у гессенському відділенні ХДС, яке висунуло її на чолі списку від свого регіону на виборах у бундестаг. Місцевий політик Клаус-Петер Вільш нагадав критикам, що в німецькій мові немовля Ісус середнього роду.

Сама Шредер пояснила, що в інтерв'ю її запитали, як вона пояснює своїй дитині, якого роду повинен бути «Бог». Відповідаючи на нього газеті, вона нібито більше думала про свою доньку, ніж про тих дорослих, які потім будуть судити про її міркування.

Колишній прем'єр-міністр Баварії, віце-президент синоду євангельської церкви Гюнтер Бекштайн заявив, що з точки зору теології Шредер права: Бог дійсно вищий за статі. Однак він додав, що емоційно особисто йому таке трактування не близьке, тому що для нього важливо сприймати Бога як батька, Ісуса як сина, а Марію як його мати.

Читайте також:

Гарвардський професор виявила у Ісуса Христа дружину

У Туреччині знайдено Біблію, якій 1500 років (фото)
 

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...