Найчастіше українцям відмовляють у візах країни західної Європи

24 вересня 2012 в 08:32
Найбільш суворою щодо України є візова практика країн західної Європи. Найбільш «дружньою» - консульська практика Угорщини, Польщі, Словаччини та Естонії.
Zagranpassport_visa_viza_shengen.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Більшість країн центрально-східної Європи демонструють відносно дружню візову практику до українців у поточному році, свідчать результати дослідження «Візова політика країн ЄС в Україні.

За даними дослідження, найбільш суворою залишається візова практика країн західної Європи.

Найбільш «дружньою» є консульська практика Угорщини, Польщі, Словаччини та Естонії. Зокрема, Угорщина є лідером за кількістю виданих довгострокових багаторазових віз українцям - 58,1% терміном дії понад 6 місяців, включаючи рекордні 22,5% строком на 2, 3 і 5 років.

В цілому, дослідження показало, що кількість як багаторазових, так і довгострокових і середньострокових віз з року на рік постійно зростає. Разом з тим, близько чверті багаторазових віз мають короткостроковий термін дії (візи до 3-х місяців).

«Нейтральну» візову практику здійснюють консульські служби Латвії, Литви, Іспанії, Швеції, Австрії та Данії, а ось «проблемними» в дослідженні називаються консульства Італії, Чехії та Великобританії.

У дослідженні згадується також «контрастна» візова практика, коли «плюси в одних елементах компенсуються мінусами в інших». Прикладом такої практики є консульства Німеччини, Франції, Бельгії, Фінляндії, Греції, Словаччини, Нідерландів та Португалії.

У цілому, згідно з даними моніторингу, рівень відмов у видачі віз українцям консульствами країн ЄС в середньому складає 2,05%, коли в 2011 році цей показник склав 3,3%.

Активісти ініціативи «Європа без бар'єрів» опитали 1380 респондентів у Києві та 900 у інших містах України - заявників 23-х консульських служб країн ЄС та шенгенської зони.

Читайте також:

Україна і ЄС підписали угоду про спрощення видачі віз для деяких категорій українців

Комітет Європарламенту підтримав якнайшвидше підписання з Україною додаткових угод щодо спрощення візового режиму

З 1 серпня українці зможуть їздити до Туреччини без віз

Набули чинності нові правила перетину кордону України з Росією

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...