Напис з воріт Освенцима помістять у музей

2 червня 2011 в 15:28
Міжнародна рада з управління колишнім концтабором "Аушвіц-Біркенау" в Польщі прийняла рішення не повертати на ворота табору знаменитий напис "Arbeit Macht Frei" ("Праця звільняє"). Про це повідомляє Associated Press.

 

Напис, виконаний з металу, був викрадений з Освенцима в грудні 2009 року і згодом розпиляний на три частини. Фахівці меморіального комплексу відреставрували його, однак згодом з подачі директора комплексу Піотра Чівінскі було прийнято рішення перемістити його в експозицію музею Освенціма.
 
Реставрація була закінчена в середині травня 2011 року. Вже тоді повідомлялося, що напис на ворота, ймовірно, повертати не будуть, однак остаточне рішення з цього приводу було прийнято лише в четвер, 2 червня, на зібранні ради  "Аушвіц-Біркенау". Варто зазначити, що виставковий павільйон, де розміститься вивіска з воріт табору, ще не зведений.
 
Зловмисники викрали вивіску над воротами концтабору на замовлення шведського колекціонера. Саму вивіску вдалося знайти через три дні після крадіжки, незабаром були затримані і п'ятеро злочинців. Усі вони, в тому числі організатор викрадення, підданий Швеції Андерс Хегстрем, визнали свою провину і були засуджені до тюремних термінів. Замовник, як і раніше залишається на волі.
 
На час реставраційних робіт над воротами Освенцима була розміщена копія оригінального напису.
За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...