Топ Новини

На Кіровоградщині відкриють пам'ятник селянам, загиблим від рук комуністів

23 квітня 2012 в 14:24
Для учасників Холодноярської ініціативи пам'ятник боротьби з комуністами символізує прагнення українського народу до свободи і готовність до опору.
holodny yar.png
kholodny-yar.org

У неділю, 29 квітня, в селі Соснівка Олександрівського району Кіровоградської області відкриють пам'ятник хліборобам Соснівки та навколишніх сіл, які загинули, захищаючи урожай від більшовиків, у 1920 році.

Захід відбудеться в рамках урочистостей, присвячених вшануванню героїв Холодного Яру.

Пам'ятник створений зусиллями Холодноярської ініціативи та історичного клубу «Холодний Яр», а ідея його встановлення належить відомому дослідникові української історії Роману Ковалю. Творче втілення у граніті виконав скульптор Дмитро Бур'ян.

«Я вклав душу у цей пам'ятник. Для мене це важливо, тому що мої прадіди також воювали і брали участь у повстанні проти більшовиків», - говорить Дмитро Бур'ян.

Андрій Юсов, учасник Холодноярської ініціативи зазначив: «Для нас цей пам'ятник символізує прагнення українського народу до свободи і готовність до опору, що сьогодні є не менш актуальним, ніж у ті часи».

Як нагадали у Холодноярській ініціативі, після жнив 1920 року червоноармійські продовольчі загони заполонили чигиринські села і силою відбирали у селян хліб. Жителі сіл Соснівка, Дев'ятка, Скаржінка і Тірнавка розібрали залізницю, щоб більшовики не могли вивезти зерно. Це призвело до кривавих сутичок, в яких загинуло багато українських хліборобів.

Читайте також:

Українські інтелігенти назвали владу «грабіжниками українського народу»

Донецький українофоб хоче позбавити звання Героя Стуса та Івасюка

Тимошенко у СІЗО буде читати про повстанців Холодного яру

Шкляр категорично проти переведення «Чорного ворона» на російську мову

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...