На «Фукусімі» може статится нова катастрофа

3 червня 2011 в 11:25
Менш ніж через два тижні на аварійній японській АЕС «Фукусіма-1» можливе нове лихо. Про це попередила компанія-оператор Tokyo Electric Power.
fukusima.jpg
moskva.com

Вже 15 червня високорадіоактива вода, яка накопичується у підвалах атомної станції, виллється назовні. Це відбудеться у випадку, якщо продовжаться сильні дощі.

При найгіршому розвитку ситуації, фахівці TEPCO можуть не встигнути до моменту протікання запустити установку для очищення радіоактивної води. Її якраз планувалося ввести в дію орієнтовно 15 червня. У випадку протікання високорадіоактивна вода змішається з
ґрунтовими водами, а потім потрапить у Тихий океан.

Навіть за відсутності сильних дощів високорадіоактивна вода почне затоплювати територію за межами будівель енергоблоків після 20 червня. TEPCO запевняє, що зможе блокувати великі протікання. Зокрема, зараз компанія повністю заливає бетоном тунелі і колодязі дренажної системи, куди спрямується значна частина радіоактивної води.

Однак у цих системах, як визнають фахівці компанії, можуть бути тріщини, викликані потужним землетрусом 11 березня. Планується також створити додаткові резервуари для відкачування рідини.

Нагадаємо, 16 квітня керівництво ТЕРСО заявило про те, що ситуацію на "Фукусімі-1" буде взято під контроль протягом шести-дев'яти місяців. Тоді ТЕРСО за три місяці розраховувала налагодити стабільну роботу системи охолодження реакторів і басейнів із відпрацьованим паливом. У наступні три-шість місяців цей процес планувалося взяти під повний контроль.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...