Топ Новини

На «Фукусімі-1» з'явилася загроза вибуху

22 липня 2011 в 07:56
На АЕС «Фукусіма-1» стався технічний збій в мережі зовнішнього енергопостачання, через що було припинено подання електроенергії до будівель третього і четвертого реакторів і охолодження басейну для відпрацьованих паливних стрижнів у будівлі третього.
fukusima.jpg
moskva.com

За даними оператора аварійної АЕС TEPCO, одночасно було зупинено систему охолодження загального басейну для зберігання паливних стрижнів на території станції.

Це призвело до чергової позапланової зупинки комплексу з очищення та дезактивації високорадіоактивної води, яка зібралася у підвалах вокзалу.

Як уточнили у TEPCO, фахівці продовжують подавати воду в систему охолодження реакторів безпосередньо за допомогою резервних помп. Триває також закачування газоподібного азоту у третій енергоблок, щоб уникнути нових вибухів водню.

Нагадаємо, аварія на «Фукусіма-1» сталася після руйнівного землетрусу 11 березня. З ладу вийшли системи охолодження, що спричинило вибухи на станції і викиди в навколишнє середовище радіоактивних речовин. Після оцінки ситуації уряд країни прийняв рішення про закриття АЕС.


Нагадаємо, 11 березня в Японії стався руйнівний землетрус магнітудою 9,0, після якого обрушилося цунамі. Стихійні лиха зруйнували інфраструктуру північно-східних районів країни і вивели з ладу систему охолодження реакторів на АЕС «Фукусіма-1», що призвело до пожеж, вибухів і витоку радіації.

6 квітня в Японії було зупинено витік високорадіоактивної води з аварійної АЕС «Фукусіма-1».

5 квітня на АЕС «Фукусіма-1» почали скидання в океан радіоактивної води, що накопичилась в реакторах. «Цей захід був неминучим — щоб запобігти масштабному забрудненню території, прилеглої до АЕС», — заявив представник японського уряду.

12 квітня влада Японії підняла рівень небезпеки на атомній електростанції «Фукусіма-1» до максимального значення — рівня 7 за Міжнародною шкалою ядерних подій (INES).

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...