Топ Новини

На чорнобильські проекти вже зібрали 700 млн євро

21 червня 2011 в 10:30
Сума залучених донорських коштів для проектів зі зведення нового конфайнменту на Чорнобильській АЕС і будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива вже складає близько 700 млн євро.

«Практично 700 млн євро вже є у фондах. Нагадаємо, що процедура наступна: спочатку країна декларує бажання виділити кошти, а потім за графіком щороку перераховує відповідні внески», - повідомив на прес-конференції голова державного агентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша.

Він нагадав, що на київській конференції країн донорів 19 квітня цього року кілька країн висловили бажання додатково приєднатися до фінансування чорнобильських проектів. За її підсумками було зібрано 550 млн євро.

Тоді представники української влади заявили, що розраховують зібрати відсутні 740 млн євро на чорнобильські проекти.

Вартість будівництва нового безпечного конфайнмента (НБК) на об'єкті «Укриття» на зруйнованому блоці Чорнобильської АЕС становить EUR 990 млн євро.

Під всі роботи, пов'язані із заходами на ЧАЕС, було створено два фонди: Чорнобильський фонд «Укриття» ємністю 1,54 млрд євро і Фонд «Рахунок ядерної безпеки», з якого, в тому числі, повинні фінансуватися заходи з будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) ємністю 255 млн євро.

Недофінансування коштів на першу фонду становить 600 млн євро, по другому - 140 млн євро. При цьому з обох фондів уже витрачено близько 500 млн євро на завдання, пов'язані з чорнобильськими проектами. З метою забезпечення наповнення обох фондів у Києві 19 квітня відбулася зустріч донорів.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...