Топ Новини

Мусульманок не пустили до Франції через відмову зняти паранджу

13 червня 2012 в 07:52
У Франції розгорається черговий скандал через відмову мусульманок зняти паранджу. Співробітники прикордонної поліції Франції відмовили мешканкам Саудівської Аравії у в'їзді до країни. Жінки були змушені повернутися додому.
parandja.jpg
mayda.in

Трьом громадянкам Саудівської Аравії, які прилетіли до Франції з Катару і не погодилися зняти паранджі, відмовили у в'їзді до країни.

Інцидент стався в паризькому аеропорту імені Шарля де Голля, куди жінки прибули рейсом авіакомпанії Qatar Airways з Дохи. Співробітник прикордонної поліції попросив їх зняти паранджі, на що вони відповіли відмовою. В результаті жінкам було відмовлено у в'їзді до Франції, і вони були змушені повернутися до Катару.

У квітні 2011 року Франція стала першою європейською країною, де набув чинності закон, що забороняє носіння у громадських місцях одягу, що повністю закриває обличчя, зокрема мусульманських паранджі і нікаба. Ініціатором нововведення став тодішній президент країни Ніколя Саркозі.

Штраф за порушення нового закону становить 150 євро (216 доларів). Якщо ж жінку примушують порушувати закон родичі, їм загрожує вже штраф у 30 тисяч євро і тюремне ув'язнення до одного року. Розмір покарання збільшується вдвічі, якщо примушують до носіння паранджі неповнолітню.

Новий закон викликав невдоволення в мусульманських колах. У країні пройшли виступи радикально налаштованої мусульманської молоді. В ході безладів було затримано 61 особу, у тому числі 19 жінок.

Акції протесту підігрівалися різними групами екстремістів. Зокрема «Аль-Каїда» неодноразово розміщувала в інтернеті повідомлення з погрозами на адресу французького керівництва.

23 липня 2011-го року аналогічний закон про заборону носіння у громадських місцях традиційних жіночих мусульманських шат, що повністю приховують обличчя, набрав чинності у Бельгії. За порушення заборони передбачені тюремне ув'язнення на термін до семи днів і штраф у 137,5 євро.

Між тим експерти відзначають, що з точки зору шаріату, обов'язковим для жінки є тільки носіння хіджабу, під яким мається на увазі головна хустка, що закриває волосся, і будь-яка довга, яка не обтягує, а приховує фігуру сукня, покликана захищати жінку від нескромних поглядів.

Носіння нікабу і паранджі, що приховують не тільки фігуру, а ще й обличчя, не є обов'язковим в ісламі. Витоки цього лежать в традиціях арабських і середньоазіатських країн.

Як пояснюють дослідники, носіння такого одягу практикується з різних причин, серед яких слід було б виділити місцеві традиції та звичаї, а також способи захисту обличчя від піску, пилу, яскравого світла у спекотних країнах.

Читайте також:

За рік у Франції оштрафували близько 300 мусульманок за носіння паранджі


Глава МВС Франції заявив, що не всі цивілізації рівні, натякнувши на іслам

У Франції вперше оштрафували жінку у паранджі

У Канаді з'явився посібник для мусульман: чоловік повинен керувати дружиною, «б'ючи її палицею»


У Франції заборонили звернення «мадмуазель», бо це ображає феміністок

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...