Мріють працювати на заводі лише 0,3% випускників шкіл

20 січня 2012 в 14:05
Робітничі спеціальності - вкрай непопулярні серед випускників шкіл. Працювати на заводах олігархів мріють лише 0,3% молодих українців.
zavod_mexanika_mehanika_stanok_rabochiy_master_instrumenti.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За даними соцопитування Інституту соціології НАН України, лише 0,3% учнів обирають як майбутню професійну спеціалізацію робітничі професії, 0,6% планують працювати у сільському господарстві й 1,7% у сфері обслуговування.

Більшість випускників віддають перевагу наукам (природничим 25%, суспільно-політичним 16%, гуманітарним 14%). Бізнесом, менеджментом планують займатися 11%, творчі професії приваблюють 10%. Інженерна справа  цікавить 7% випускників. Не визначилися зі своїм професійним майбутнім 4%.

Найбільше на професійний вибір впливають поради батьків, родичів, консультації та настанови вчителів, інтернет, роль якого для учнів істотно вища за інші ЗМІ.

Загальнонаціональне дослідження випускників середньої школи 2012 року було проведеного спільно співробітниками Інституту соціології НАН України та Інститут педагогіки НАПН України у вересні-жовтні 2011 року. Усього було опитано 10134 випускників та 1066 вчителів старших класів. Вибірка репрезентативна, розроблена на основі статистичних даних Держкомстату України, похибка вибірки у межах 3,2%.

Читайте також

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...