Москва ліквідує Об'єднання українців Росії

18 травня 2012 в 08:56
Верховний суд Росії 18 травня вирішить питання про ліквідацію Об'єднання українців Росії. Питання припинення діяльності об'єднання було поставлено Міністерством юстиції Росії ще у 2010 році.
748281_3.jpg
podrobnosti.ua

Сьогодні Верховний суд РФ розгляне справу про остаточну ліквідацію Об'єднання українців Росії (ОУР). Про це повідомив голова ОУР Тарас Дудко.

«Сьогодні відбудеться засідання Верховного суду РФ. Буде розглядатися справа за заявою Мін'юсту РФ про юридичну ліквідацію ОУР. Суддя Верховного суду РФ - Романенков. Буде з'ясовано, залишиться ОУР чи ні», - сказав він.

Він нагадав, що питання про юридичну ліквідацію ОУР було поставлено Міністерством юстиції Росії два роки тому. Справа пройшла всі судові інстанції, і в даний час розглядається Верховним судом, додав він.

Дудко повідомив, що до Верховного суду направив лист статс-секретар - заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін. У своєму листі він просить суд бути об'єктивним. Зокрема, Карасін зазначає, що, за інформацією посольства України в РФ, ОУР провело роботу і усунуло порушення, виявлені Мін'юстом РФ. Також в листі вказується, що ОУР готова вжити додаткових заходів щодо остаточного врегулювання проблем у своєму подальшому функціонуванні відповідно до законодавства РФ.

У листі Карасін також повідомив, що питання про ліквідацію ОУР буде порушено в ході найближчих українсько-російських переговорів, у тому числі на вищому рівні.

У той же час, Дудко зазначив, що українська діаспора стурбована тим фактом, що незадовго до розгляду справи російське інформаційне агентство «Регнум» розповсюдило повідомлення, в якому звинуватило члена ОУР і працівників культурного центру України «у причетності до незаконної торгівлі зброєю». При цьому у повідомленні називалися прізвища людей, які ніколи не були і не є членами ОУР та працівниками культурного центру, зазначив він.

У жовтні 2011 року стало відомо, що Замоскворецький суд Москви підтримав Міністерство юстиції РФ у справі про ліквідацію Об'єднання українців Росії.

За словами адвоката ОУР Аліма Жгулева, Мінюст РФ звинувачує екс-співголову ОУР Валерія Семененка в тому, що він у період тимчасового припинення діяльності організації виступав у російських ЗМІ нібито від імені ОУР. Це і стало приводом для ліквідації організації.

Раніше у Росії за рішенням суду припинила існування ще одна організація українців - Федеральна національно-культурна автономія «Українці Росії».

Читайте також:

Об'єднання українців РФ не ліквідують

У Росії закриють ще одну організацію українців

Верховний суд РФ призупинив ліквідацію Об’єднання українців

Верховний суд Росії ліквідував автономію українців

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...