Топ Новини

Московський патріархат продовжує незаконну розбудову свого храму під Десятинною церквою (ФОТО)

21 серпня 2012 в 13:08
Забудовники розпочали розбудову, добудову та обкладання цеглою незаконно встановленого Московськми патріархатом МАФу – так званого Десятинного монастиря. На сьогодні розмір церкви значно збільшений: до неї прибудовані приміщення (спереду і ззаду), над центральною частиною надбудований новий металевий каркас для збільшення розміру купола. За підрахунками, об’єм споруди в результаті перебудови збільшиться принаймні вдвічі.
proekti_desyatinna_18.JPG
Андрія Товстиженко, ZN.UA

Біля підмурків Десятинної церкви ведеться будівництво. Про це голову комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця повідомила громадськість.

Тож депутат побоюється, що зпиляний Femen пам′ятный хрест над Майданом Незалежності був лише прикриттям початку будівельних робіт на Старокиївські горі.

«Зрозуміло, коли знищення хреста викликало широке обурення громадськості, дуже важко приймати судові чи інші рішення про демонтаж так званого Десятинного монастиря», - зазначив він, додавши, що з точки зору Закону, те, що робиться біля підмурків Десятинки, – незаконно. «Я проти руйнування церкви, але я за її перенесення», - заявив Бригінець, повернувшись з місця подій.

- УПЦ МП ночью начала строительство храма на месте Десятинной церкви (фото)

Територія Старокиївської гори є заповідною, а тому будівництво на ній заборонено. Зважаючи на неможливість отримати дозвіл на будівництво, священнослужителі пішли іншим шляхом: захопили гору та встановили невеличку переносну капличку. На сьогодні, за час бездіяльності керівництва УПЦ, правоохоронних органів та київської влади, ця незначна споруда перетворилася у великий за розмірами храм.

«Із відповідей компетентних органів на мої запити, очевидно, що ця споруда не має жодних документів та права бути встановленою саме на цьому місці. Але київські чиновники не наважуються дати вказівку перенести церкву і саме цим користуються священнослужителі», - розповів Бригинець.

Забудовники розпочали роботи з розбудови, добудови та обкладання цеглою незаконно встановленого МАФу, який в ЗМІ називають Десятинним монастирем. На сьогодні розмір церкви значно збільшений: до неї прибудовані приміщення (спереду і ззаду). Над центральною частиною надбудований новий металевий каркас, який збільшить розміри купола. За підрахунками Бригинця, об’єм споруди в результаті перебудови збільшиться принаймні вдвічі.

Читайте также:

"Регионал" предлагает отстроить Десятинную церковь до 2013 и вернуть ее в собственность "православной церкви"

Союз археологов: На месте Десятинной церкви ничего нельзя строить

Остатки фундамента Десятинной церкви решили временно законсервировать

В УПЦ МП каждый вечер в 21:00 молятся, чтобы построить Десятинную церковь

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...