Молодь усіх регіонів України підтримує вступ до Євросоюзу

15 грудня 2011 в 11:06
Підтримка вступу України до Європейського Союзу спостерігається серед молодих українців в усіх регіонах країни. Про це свідчать результати опитування, що провели Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та фірма Ukrainian Sociology Service.
euroflag__ukrflag-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

У середньому по Україні серед молоді підтримка вступу до ЄС становить 58%, не підтримують вступ 21,9% опитаних, не визначилися – 20,4%.

«Слід наголосити, що молодь Донбасу та Криму, де загалом переважає негативне ставлення до членства у ЄС, не відрізняється від своїх ровесників із інших регіонів України: у віковій групі 18–29 років у цьому регіоні підтримують членство у ЄС 51%, не підтримують – 22%», – констатують соціологи.

«ЄС - це однозначно вибір молодих. Вони хочуть вільно пересуватися по світу, вчитися за кордоном», - зазначила директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

У цілому ж по Україні підтримують вступ до ЄС 46,0% дорослих українців, не підтримують – 32,9%, не змогли відповісти – 21,1% респондентів. На Донбасі та в Криму ці цифри прямо протилежні: 26,4% – за, 47,7% – проти, 25,9% – не визначилися.

Ставлення до членства у ЄС істотним чином залежить і від рівня обізнаності. Загалом серед українського населення 61% знає, що Україна веде переговори про Угоду щодо асоціації з Європейським Союзом, не знають про це 39%. Так от серед обізнаних підтримують членство України в ЄС 52%, а у групі необізнаних – лише 37%.

Опитування проводилось у грудні 2011 року серед близько 2000 респондентів за вибіркою, що представляє доросле населення України (старше 18 років) за такими показниками, як вік, стать, рівень освіти, регіон проживання та тип населеного пункту. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...