Митрополит Володимир попросив Януковича ветувати закон про біометричні паспорти

11 жовтня 2012 в 13:52
Митрополит Володимир написав Януковичу листа, в якому попередив про загрозу обмеження базових прав людини цим законом.
yanuk-mitropolit.jpg
president.gov.ua

Глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Володимир (Сабодан) закликав президента Віктора Януковича ветувати закон про Єдиний державний демографічний реєстр, який передбачає введення біометричних паспортів.

Про це йдеться в листі митрополита на ім'я Януковича, опублікованому на офіційному сайті УПЦ (МП).

«Від імені Української православної церкви звертаюся до Вас з проханням накласти вето на закон Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус (№ 10492), оскільки цей закон несе в собі загрозу обмеження базових прав людини. Вважаю, що питання про доцільність створення в Україні єдиного демографічного реєстру потребує додаткового вивчення», - йдеться у листі митрополита.

При цьому він підкреслив, що багато закордонних країн відмовилися від впровадження подібних реєстрів.

Глава УПЦ (МП) повідомив, що в Київську митрополію Церкви надходять численні звернення віруючих з вимогою не допустити введення в дію цього закону. Як зазначив митрополит, стурбованість православних віруючих викликає можливість втручання в їхнє особисте життя, яке створює цей закон.

Закон про біометричні паспорти вимагає доопрацювання відразу після набуття чинності

Він також нагадав, що ст.16 цього закону передбачає, що «особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації в безконтактний електронний носій, який імплантований у відповідні бланки документів, оформлення та видача таких документів здійснюються в порядку, встановленому чинним законодавством України». Однак, за словами митрополита, в законі ніяк не прописаний порядок відмови громадян від внесення їхньої персональної інформації в безконтактний електронний носій. «Тому норма про таку відмову носить виключно декларативний характер», - підсумував глава УПЦ (МП).

Як повідомлялося, 2 жовтня Верховна Рада України прийняла закон про Єдиний державний демографічний реєстр, який передбачає впровадження електронних паспортів для українців.

Закон, зокрема, передбачає введення електронних паспортів - документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон.

Законом пропонується встановити, що паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій інформації. До електронного паспорту вноситься: назва держави, назва документа, прізвище та ім'я особи, стать, громадянство, дата народження, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі документа, що видав документ уповноважений орган, місце народження, фотографія і підпис особи.

Автором закону є народний депутат від Партії регіонів Василь Грицак. Раніше аналогічний закон (реєстр. № 8507) його ж авторства, вдалося провести через Раду, але його згодом ветував Янукович.

У Мін'юсті з приводу цього законопроекту заявляли, що «безальтернативна технологія виготовлення документів» підсилює монополію концерну ЄДАПС, і тих, хто виступив проти законопроекту. Адже в разі прийняття, закон дозволив би приватній структурі ЄДАПС в найближчі роки отримати з кишень українців 60 млрд грн.


Читайте також:

Верховна Рада ввела в Україні електронні паспорти


МВС знову замовило у ЄДАПСу паспортів на 100 млн грн

З біометричним паспортом українці зможуть їздити до Європи без віз

Кабмін затвердив новий законопроект Лавриновича про біопаспорти

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Теги Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...