Мін'юст запропонував порядок визначення терористичних організацій

28 листопада 2012 в 17:10
Постанови суду про визнання організації терористичної підлягають негайному виконанню. Зміни в законодавство підготувало Міністерство юстиції.
sbu_silovivki_miliciya_-1.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Кабінет міністрів затвердив законопроект, який вносить зміни до Кодексу адміністративного судочинства, законів «Про боротьбу з тероризмом» та «Про Службу безпеки України» і уточнює в законодавстві поняття «терористична організація».

Відповідний законопроект, який розробило Міністерство юстиції на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони, був прийнятий на засіданні Кабміну в середу, 28 листопада, повідомляє прес-служба Мін'юсту.

 

Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, на сьогодні жодним законодавчим актом України не визначено порядок визнання організації, яка є юридичною особою, терористичною. Не визначено також орган державної влади, до повноважень якого відноситься право звернення до суду з цього питання, підсудність таких справ, можливу доказову базу, процедуру розгляду судами тощо.

У той же час у законодавстві містяться норми, які передбачають ліквідацію організації та конфіскацію майна, у разі вчинення нею терористичного акту, і визнання її терористичною за рішенням суду. Також Кримінальний кодекс передбачає відповідальність за створення терористичної групи чи терористичної організації.

Відтак Кабінет Міністрів пропонує внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства, якими визначити, що справи про визнання організацій, які є юридичними особами, терористичними підсудні Вищому адміністративному суду України, як суду першої інстанції, та що постанови суду про визнання організації терористичною підлягають негайному виконанню.

Закон України «Про Службу безпеки України» пропонується доповнити новим пунктом, встановивши право органів Служби безпеки України в рамках проведення заходів щодо боротьби з тероризмом ініціювати згідно із законом перед органами прокуратури питання щодо подання позову до суду про визнання організації, яка є юридичною особою, терористичною. Такі ж зміни пропонується внести і до Закону України «Про боротьбу з тероризмом».

Крім того, проектом Закону пропонується доповнити Закон України «Про боротьбу з тероризмом» положенням, яке врегулює питання визнання організації, яка є юридичною особою, терористичною.

Як відомо, 25 травня 2012 року Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення «Про заходи щодо посилення боротьби з тероризмом в Україні» (було уведене в дію Указом Президента України від 8 червня 2012 року № 388), яке передбачає визначення на законодавчому рівні порядку визнання організації, яка є юридичною особою, терористичною.

Читайте також:

Янукович підписав указ про посилення боротьби з тероризмом

Кабмін посилить заходи по боротьбі з тероризмом

Дніпропетровських політологів підозрюють у всіх вибухах в Україні за останні півроку

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...