Мін'юст запропонував дозволити ув'язненим користуватися мобільними телефонами

21 грудня 2012 в 06:14
Деякі норми щодо утримання ув'язнених хочуть пом'якшити. Це допоможе стимулювати законослухняну поведінку і пов'язати засуджених із зовнішнім світом.
sizo.jpg
luganews.com

Міністерство юстиції запропонувало пом'якшити деякі норми Кримінально-виконавчого кодексу щодо утримання ув'язнених.

Зокрема, засудженим хочуть дозволити використовувати мобільний телефон, а також дозволити позачергові побачення для реєстрації шлюбу, пише
"КоммерсантЪ-Украина".

"Ми неодноразово подавали подібні пропозиції, тим більше що живемо у XXI столітті, і подібна необхідність назріла. У нас виходить, що засуджені мають право користуватися телефонами, а технічних можливостей для цього недостатньо. Тому буде правильним узаконити подібну практику", - пояснив помічник голови Державної пенітенціарної служби Ігор Андрушко.

На його думку, час використання мобільних телефонів буде регламентовано. "Можливо, введуть журнал фіксації розмов і місце для зберігання апаратів", - вважає Андрушко.

Окрім того, згідно із законопроектом, ув'язнений отримає право на позачергове побачення для реєстрації шлюбу. "Одруження є дуже сильним психологічним та соціальним моментом для ув'язненого. Ми вважаємо, що це буде стимулювати законослухняну поведінку", - зазначив Андрушко.

Ще одним нововведенням законопроекту є зміна механізму переведення засудженого на довічне ув'язнення у звичайні житлові приміщення колонії. Після 20 років перебування у камері максимального рівня безпеки ув'язненого будуть переводити у звичайні житлові приміщення колонії, минаючи етап відбування терміну у загальній камері.

Згідно з чинним законодавством, після 15 років перебування в камері максимального рівня безпеки
ув'язнений може бути переведений у загальну камеру, і лише через 5 років - у загальні житлові приміщення.

Законопроект, розроблений Мін'юстом, 19 грудня був схвалений на засіданні Кабінету міністрів, а 20-го направлений на розгляд до Верховної Ради.

Правозахисники задоволені запропонованими нововведеннями, відзначаючи, що дозвіл користуватися мобільним телефоном підготує правопорушника до повернення на волю.

Читайте також:

Чиновники запевняють, що в українських тюрмах стає все краще і краще

Костянтин Усов: «СІЗО — це бізнес, де торгують свободою»

Чиновника Київського СІЗО судитимуть за смерть ув’язненого

Луценко розповів про свої будні в Менській колонії: Клею конверти і чекаю Азарова

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...