Топ Новини

Мін'юст оприлюднив проект нового Кримінально-процесуального кодексу

5 липня 2011 в 19:35
Міністерство юстиції оприлюднило на своєму сайті для ознайомлення проект Кримінального-процесуального кодексу України.

 Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, на сьогодні проект готується для передачі на експертизу до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія). Зокрема, триває переклад проекту Кодексу на англійську мову.

О. Лавринович нагадав, що положення нового проекту Кодексу було прийнято в ході засідання Робочої групи з питань реформування кримінального судочинства, яке відбувалося 16 червня цього року під головуванням президента В. Януковича.
 
Ключовими нововведеннями нового проекту встановлюється процесуальна рівність і змагальність сторін; підвищуються права підозрюваних, розширюються права потерпілого; оновлюється процедура досудового розслідування; удосконалюється процедура судового контролю, забороняється повернення справ на додаткове розслідування, удосконалюється процедура оскарження судових рішень.
 
Як повідомили в Мін'юсті, проект нового Кримінально-процесуального кодексу розроблявся на основі напрацювань попередніх років, які частково були покладені в основу раніше розроблених проектів Кодексу. У ньому також враховані пропозиції державних органів, які здійснюють правозастосовчу діяльність у сфері кримінальної юстиції, і провідних вузів України.
 
На розгляд Верховної Ради проект планується винести вже в цьому році.
 
Ознайомитися з проектом нового Кодексу можна тут.
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...