Топ Новини

Міносвіти залякало львівських педагогів персональною відповідальністю за використання підручників про Голодомор і УПА

10 жовтня 2012 в 13:08
Міносвіти дозволило використовувати тільки підручники і навчальні посібники, узгоджені з міністерством. За порушення наказу погрожують персональною відповідальністю.
deti_shkola_uchebniki.jpg
president.gov.ua

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України надіслало в головне управління освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації лист, в якому зазначено, що всі підручники і навчальні посібники, які використовуються в навчальному процесі, повинні бути узгоджені з міністерством. А оскільки львівські посібники з історії України, що містять факти про національно-визвольний рух, Голодомор, УПА та інші історичні події, що не увійшли в рекомендований міністерством підручник і такого погодження не мають, то їх використовувати заборонено. Про це заявив депутат Львівської міськради Юрій Кужелюк.

Також у листі відомства зазначено, що керівники навчальних закладів будуть нести персональну відповідальність, за порушення вищевказаного наказу, тобто за використання на уроках історії посібників, що містять факти, викинуті з офіційного підручника.

«Про те, що у Львові видають додатковий посібник з історії, чули і знали по всій Україні вже давно. Але Табачник не витримав такої «неслухняності», і в серпні цього року його міністерство видає наказ, згідно з яким без міністерського узгодження і грифа не можна використовувати у навчальному процесі нічого. Таке враження, що скоро ми отримаємо наказ, треба прославляти Сталіна», - зазначив Кужелюк.

Нагадаємо, міждержавна робоча група, що складається з українських та російських істориків, підготувала методичний посібник для вчителів «Україна і Росія на перехрестях історії». Після двох років спроб виробити спільний погляд на історію укладачі просто виключили з посібника всі події, здатні викликати які-небудь розбіжності - так, в ньому немає ані Богдана Хмельницького, ані Івана Мазепи, ані ОУН-УПА.

Читайте також:

Українські та російські вчені написали посібник з історії без Голодомору, УПА і Мазепи

90 відсотків підручників для молодших шкіл Криму та Одеси надруковані російською мовою

В Росії до річниці початку війни видали двотомник про українських націоналістів

Більшість українців вважають Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Петро 26 октября, 23:52 Комп'ютери та інтернет без грифу міністерство теж заборонило http://egov.at.ua/news/pivroku_zaboroni_komp_juteriv_internet_u_navchalnomu_procesi/2013-02-28-113 Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...