Топ Новини

Міносвіти відмовилось від включення до шкільної програми Гаррі Поттера

22 червня 2012 в 15:59
З остаточної версії нової програми із світової літератури для 5-9 класів викреслили сумнівні нововведення на зразок Гаррі Поттера, втім, вчителі сподівалися на краще.
garry-potter-afisha3.jpg
planeta-kino.com.ua

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту (МОНМС) нарешті затвердило остаточний варіант програми із світової літератури для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Вона буде введена в дію з 1 вересня 2013 року. З остаточної версії нової програми викреслили сумнівні нововведення на зразок Гаррі Поттера, втім, вчителі сподівалися на краще.

Свого часу проект цієї програми викликав бурхливі протести вчителів і науковців. Навіть на колегії МОНМС, де обговорювалися оновлені програми з усіх предметів, проект із світової літератури викликав найбільше запитань.

Незважаючи на те, що вчителі не вважають затверджений варіант програми якісним, на їхню думку, він кращий від скандально відомого попереднього проекту. Під тиском громадськості з остаточного варіанту програми зникли деякі твори, що викликали найбільше суперечок: поезія Державіна, «Гаррі Потер» та «Балада про прокурений вагон».

- «А поля за майданом не було», або Літературі винесли вирок

Натомість до програми повернулися окремі твори Екзюпері, Вальтера Скотта, Вергілія та Гомера. Реабілітація не торкнулася повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба».

Однак суттєвими недоліками програми залишаються невідповідності змісту деяких творів вікові учнів, руйнування зв'язків із програмами української літератури та історії. На думку вчителів, усе це призведе до того, що діти сприйматимуть тексти поверхово, без розуміння глибинної суті. Наприклад «Собаче серце» Булгакова, як і планувалося, буде вивчатися у дев'ятому класі. Однак без певних знань з історії ХХ століття (з якою діти знайомляться у старших класах) цей твір сприйматиметься як цікава казка.

Читайте також:

Табачник замінив у шкільній програмі «Маленького принца» на «Гаррі Поттера»

Табачник продовжує друкувати підручники для першокласників по 500 грн за екземпляр

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...