Топ Новини

Меркель: Несправедливість, яку принесла Берлінська стіна, спонукає боротися за свободу в усьому світі

13 серпня 2011 в 11:30
У зв'язку з 50-ю річницею початку будівництва Берлінської стіни канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що несправедливість, до якої призвела стіна, спонукає боротися за свободу та громадянські права в усьому світі.

 

«Ми не маємо права забувати день 13 серпня 1961 (дата початку будівництва стіни) і ті страждання, які він приніс мільйонам людей, - сказала сьогодні голова уряду ФРН. - Несправедливість, яку принесла стіна, спонукає нас боротися за свободу, демократію і громадянські права і в себе вдома, і в усьому світі».

Зведення стіни стало для А. Меркель «великим особистим переживанням». «Я сама, а мені в 1961 році було сім років, згадую про той жах, який охопив мою сім'ю, - сказала канцлер. - Адже ми теж насильно були розлучені зі своїми тітками, бабусями і дідусями. І я ніколи не забуду, як ми, німці, в 1989 році були щасливі, коли дізналися про руйнування цієї огидної споруди. Ця подія в моєму житті і для мільйонів інших людей означала поворот на краще».

А. Меркель народилася 17 липня 1954 року в Гамбурзі в родині лютеранського пастора і вчительки. У тому ж році сім'я переїхала в невелике містечко на території НДР, де батько А. Меркель отримав парафію. Пізніше сім'я влаштувалася в містечку Темплін під Берліном, де Ангела ходила до школи. Тим часом її родичі залишилися в Гамбурзі. Ні вона сама, ні її батьки не могли з ними бачитися.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...