Топ Новини

Медведєв вважає словосполучення "на Україні" правомірним

3 серпня 2011 в 17:30
Президент Росії Дмитро Медведєв назвав правомірним вживання словосполучення "на Україні". Про це він заявив у ході своєї зустрічі з вченими-істориками під час робочої поїздки у Володимир.

Говорячи про інтернет-ресурси історик Вікторія Уколова наголосила на необхідності створення багаторівневої історичної енциклопедії, яка поєднувала б науковий рівень, народний рівень і активне поле форм взаємодії.

"До речі кажучи, аналогічні спроби створити таку енциклопедію, наскільки я знаю, вже мають місце на Україні. В Україні, вибачте", - сказала вона.

Д. Медведєв звернув увагу на слова вченого, однак, сказав, що прийменник "на", говорячи про Україну, відповідає нормам російської мови.

"На Україноі. Це там, у них," в "Україні, а у нас "на" Україні говорять. Це відповідає нормам російської мови", - сказав глава держави.

У жовтні 2007 року тодішній президент Володимир Путін під час прес-конференції, говорячи про Україну, використовував прийменник "в".

Тоді багато ЗМІ заявили про те, що В. Путін особистим прикладом зламав історично сформовану традицію в російській мові.

Однак в указі президента Росії Д. Медведєва від 5 серпня 2010 року говориться про призначення Михайла Зурабова послом Росії "на Україні".

Україна є не єдиною країною, чиї реалії відображаються спірним чином у російській. Приміром, молдавани наполягають на написанні "Молдова", а не "Молдавия", білоруси – "Беларусь", а не "Белоруссия".

Естонці хочуть бачити у назві своєї столиці дві букви "н", а не одну - Таллінн. Казахи і туркмени хочуть читати написані російськими буквами "Алматы" и "Ашгабат", а не "Алма-Ата" и "Ашхабад".

За матеріалами: Эхо Москвы , Українські новини ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...