Майже половина киян готові особисто брати участь у відновленні храмів

19 грудня 2012 в 14:14
Більшість киян не підтримують дії міської влади щодо знесення старих будинків в історичному центрі Києва. Найбільше жителів міста схвилювало те, що відбувається на Андріївському узвозі та на Подолі.
ludi_cerkov_kresti_religia_.jpg
Андрій Товстиженко,ZN.UA

Майже половина (44%) киян готові взяти участь у волонтерському русі з відновлення зруйнованих київських храмів. Про це свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згідно з дослідженням, кожен десятий однозначно висловився на користь участі в такого роду акціях і заходах, ще 31% відповіли, що швидше стануть учасниками руху, аніж ні. При цьому менш активними були представники старшого покоління, тоді як люди молодше 30 років найчастіше висловлювали свою готовність особисто брати участь у порятунку духовної, історичної та архітектурної спадщини столиці.

Показово, що 9 з 10 жителів Києва впевнені в тому, що в їхньому місті потрібно відновлювати зруйновані і ветхі храми, громадські будівлі і житлові будинки. Відповідаючи на відповідне питання дослідження, 56% респондентів дали відповідь« однозначно треба », ще порядку 35% опитаних говорили "скоріше потрібна". Практично стільки ж городян вважають, що фінансування подібних робіт має бути збільшено - 86%. Причому найактивнішими дбайливцями є люди старше 60-ти років і молодше 25 років - по 88% відповідно.

Більшість киян не підтримують дії міської влади щодо знесення старих старих будинків в історичному центрі Києва. 89% опитаних вважають такі дії швидше або повністю неправильними (24% і 65% відповідно). Серед жителів столиці також домінує думка про те, що потрібно притягати до кримінальної відповідальності тих чиновників, які видали дозвіл на будівництво хмарочосів в історичному центрі або на руйнування історичних будівель. Такої позиції дотримуються 84% киян.

Відповідаючи на відкрите питання про те, які події, пов'язані з відновленням або руйнуванням історичних будівель, схвилювали кожного киянина за останні 10 років, дуже багато хто називав те, що відбувається на Андріївському узвозі, та реставрацію Подолу.

КМІС провів опитування в період з 29 листопада по 10 грудня 2012 року. Методом телефонного інтерв'ю (CATI) було опитано 2000 респондентів у віці 18 років і старше. Вибірка квотна. Помилка випадкової вибірки такого ж розміру не перевищувала б 2,2% без урахування дизайн-ефекту.

Читай також:

«Український дім» у центрі Києва реконструюють заради апартаментів для Януковича (ФОТО)

Московському патріархату наказали «розбетонувати» свою каплицю біля Десятинної

У Мінкульті побоюються, що Старокиївська гора сповзе вниз під вагою Десятинної церкви

За «реконструкцією» Гостиного двору стоять кіпрські бізнес-партнери Фірташа та Бойка

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...