Львівська влада вимагає закрити знаменитий ресторан «Криївка» - він «ганьбить імена героїв і патріотів»

5 грудня 2012 в 09:09
Львівська обладміністрація стверджує, що власники мережі ресторанів в історичному центрі знищують культурну спадщину міста, ганьблять імена героїв УПА і сприяють розповсюдженню наркотиків. У свою чергу, власники «Криївки» називають висунуті звинувачення необґрунтованими і готуються подавати до суду.
kryivka.jpg
telegraf.in.ua

Управління охорони культурної спадщини Львівської обласної державної адміністрації вимагає закрити найбільшу у Львові мережу тематичних ресторанів !Fest, в яку, зокрема, входить знаменита «Криївка». Власників закладів звинувачують в незаконній забудові історичного центру міста і неповазі до національних героїв. Мер Львова не поділяє позицію обласної влади, оскільки закриття закладів може відлякати значну частину туристів. Власники «Криївки» та інших популярних рестотранов вважають, що на їхній бізнес таким чином тиснуть конкуренти.

Претензії до мережі висунули і в комісії Львівської міськради з видачі дозволів на розміщення літніх майданчиків. «У понеділок на спеціальному виїзному засіданні комісія виявила, що у внутрішньому дворі будинку N10 на площі Ринок компанія !Fest почала спорудження будівельної конструкції по всьому периметру двору без дозвільної документації», - повідомила член комісії, депутат міськради Ірина Шалаковська (ВО «Свобода») , яку цитує видання «Коммерсант-Украина».

За її словами, наступним кроком комісії стане звернення до прокуратури та управління культури міськради. Аналогічні претензії щодо літнього майданчика у внутрішньому дворі цього будинку міська влада висувала і в минулому році. Тоді його будівництво було заборонено Вищим господарським судом.

«Практично вся мережа, а саме ресторани «Криївка», «Гасова лямпа», «Жидівська кнайпа», «Лівий берег», «Дім легенд» та «Львівська копальня кави», побудовані в охоронній зоні ЮНЕСКО без дозвільної документації», - стверджує начальник управління охорони культурної спадщини Львівської обладміністрації Валерій Потюк.

За його словами, власники !Fest знищують культурну спадщину міста. Чиновник передав в прокуратуру Галицького району Львова пакет документів, в якому зафіксовані всі порушення при будівництві ресторанів.

Також Валерій Потюк звернувся до ГУ МВС у Львівській області зі скаргою, в якій повідомив, що у ресторані «Лівий берег», розташованому у будівлі Львівського національного театру опери та балету, неодноразово фіксувалися факти наркоманії, а в туалетах закладу відвідувачі знаходять використані шприци зі слідами наркотичних препаратів. Начальник центру громадських зв'язків ГУ МВС у Львівській області Світлана Добровольська повідомила, що міліція проведе перевірку за фактом вживання наркотиків у ресторані «Лівий берег».

4 грудня прозвучало звинувачення і в тому, що заклади мережі, облаштовані в національному стилі, «ганьблять національно-визвольний рух». «За допомогою імен героїв і патріотів власники поширюють самогонку і спотворені українські символи», - зазначив Валерій Потюк.

Депутат Львівської міської ради Андрій Мочарський (Партія регіонів) має намір також винести на найближчу сесію міськради питання про закриття частини ресторанів мережі. "Прикриваючись національними святинями, власники !Fest незаконно будують у центрі Львова ресторани, з "Лівого берега" вони влаштували наркопритон. За їхньої провини Львів отримав ганебне звання "кабацького міста"", - пояснив свою позицію пан Мочарський.

Мер Львова Андрій Садовий не згоден з такою точкою зору. «Львів - туристичне місто, і мережа унікальних ресторанів значно збільшує приплив туристів», - відзначає він. Так, за чотири роки існування мережі приплив туристів до Львова збільшився майже втричі, до 1 млн осіб у 2011 р.

А за словами співвласника !Fest Андрія Худа, кількість відвідувачів мережі у Львові за рік склала близько 10 млн осіб. «Я вважаю, що закривати мережу не можна, тим більше «Криївку». Власникам раніше вже висувалися претензії, але вони виправляли порушення - це ж можна зробити і тепер», - вважає Садовий.

Власники мережі називають претензії управління архітектури необґрунтованими. «Нашою  мережею міська влада зацікавилася ще в минулому році. За перші півроку різні органи провели у закладах мережі 61 перевірку, ми витратили на це 3,5 тис. людино-годин, що дуже заважало працювати. Друге ж півріччя пройшло в судах і заперечування результатів цих перевірок», - зазначив Худо. За його словами, зараз практично всі претензії зняті. «Ми вже довели, що всі документи оформлені правильно», - додав він. На його думку, висунуті проти мережі звинувачення необґрунтовані, оскільки відповідні перевірки не проводилися.

Худо не виключає, що метою претензій є захоплення його бізнесу. «Судячи з масовості звинувачень, вони висуваються з якоюсь певною метою. Ми вважаємо, що за цим можуть стояти чиновники, які вирішили заволодіти перспективним і динамічним бізнесом», - пояснює він.

Так, Потюк також володіє рестораном - щоправда, всього одним, «Порохова вежа», відзначає Худо: «Можливо, він намагається витіснити конкурентів. Ми звернемося в міліцію з проханням перевірити наші підозри, а якщо нам пред'явить звинувачення прокуратура - будемо подавати до суду».

Заснована в 2007 році мережа !Fest об'єднує 16 авторських ресторанів у Львові, 12 закладів підмережі «Львівська майстерня шоколаду», 4 продовольчих магазини «Два кроки від хати», кейтерингову компанію, сувенірний магазин і продакшн-компанію.

Як відомо, спроби закрити ресторан "Криївка" робилися і раніше. Зокрема, в 2010 році народній депутат від Партії регіонів Олег Царьов звернувся із запитом до керівництва України і міністра культури та туризму з проханням відреагувати на роботу закладу, який "розпалює міжетнічну ненависть".

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...