Лікарі оприлюднили подробиці хвороби Ясіра Арафата: його убив "загадковий синдром"

Поділитися
Доповідь французьких медиків про хвороби і смерть Ясіра Арафата ще більше підігріла чутки, що знову активізувалися, про те, що лідер Палестинської автономії міг бути отруєний.

Подробиці хвороби і смерті Ясіра Арафата, який помер у 2004 році, стали вперше відомі широкій громадськості. На тлі чуток про отруєння радіоактивною речовиною арабські та французькі лікарі, які лікували колишнього палестинського лідера, оприлюднили документи про останні дні його життя.

Згідно з їх звітами, Арафат страждав на численні хронічні захворювання, зокрема на діабет, приймав ліки від тремору, причина якого не була ясна, страждав на жовчнокам'яні хвороби і вітіліго (розлад пігментації шкіри).

Згідно зі звітом арабських лікарів, які лікували Арафата на Західному березі річки Йордан, його стан почав погіршуватися незадовго до півночі 11 жовтня 2004. Через години після пізньої вечері політика знудило, але інших скарг не було, йдеться в доповіді

Лікарі поставили йому діагноз - вірусний гастроентерит (запальне захворювання шлунка і тонкого кишечнику). Вони прописали йому ліки, після чого Арафат почав видужувати і через чотири дні навіть вступив на пост у честь священного для мусульман місяця Рамадан.

Проте потім у нього знову почалися постійна блювота і діарея, він ослаб. Причиною тому стало зниження в крові рівня тромбоцитів. 28 жовтня медична бригада, що складається з лікарів з Тунісу, Єгипту, Йорданії і ПНА, - вирішила відправити палестинського лідера на лікування за кордон. На наступний ранок він був доставлений до Франції, де 11 листопада помер.

Французькі лікарі оголосили, що їхній пацієнт страждав від ДВС-синдрому (дисеміноване внутрішньосудинне згортання) і помер від обширного інсульту. Що стало причиною хвороби, вони не пояснили. Згідно з даними, представленими клінікою, у внутрішній документації причина смерті Арафата була відзначена як «невідома».

- Палестина дозволила ексгумувати тіло Ясира Арафата, щоб перевірити чутки про його отруєння

Ці дані, схоже, ще більше підігріли чутки. що знову активізувалися, про те, що Арафата могли отруїти. Нещодавно телеканал Al Jazeerа провів власне розслідування і відправив особисті речі Арафата, передані його вдовою, в Інститут радіофізики у швейцарській Лозанні, де вчені виявили на них підвищений вміст радіоактивного полонію-210, яким через два роки після смерті Арафата був убитий екс-співробітник ФСБ Олександр Литвиненко. Після повідомлення про виявлення полонію на речах Арафата палестинська влада вирішила провести повторне розслідування причин його смерті.

Відразу після смерті палестинського лідера його вдова Суха Арафат відмовилася давати дозвіл на розтин тіла. Однак тепер вона вимагає від палестинської влади дати дозвіл на ексгумацію тіла, щоб з'ясувати правду.

Влада ПНА підтримала ідею і, як очікується, може дати дозвіл найближчим часом. Зокрема, глава палестинської автономії Махмуд Аббас заявив, що не бачить причин не проводити ексгумацію тіла Арафата.

Тим часом лікарі, які розслідують причини смерті Арафата в ПНА, залишилися вкрай незадоволеними звітом медиків з Франції. Так, доктор Абдулла Башир, призначений урядом Палестинської автономії розслідувати «таємницю смерті Арафата», скликав прес-конференцію в Рамаллі, на якій заявив, що доповідь про смерть Арафата, складена французькою клінікою, в якій помер палестинський раїс, «вичерпна», і поскаржився на те, що французи відмовляються надати повну версію доповіді очолюваного ним комітету. За твердженням Башира, Арафат «був отруєний невстановленою субстанцією».

Одночасно в ПНА голосніше зазвучали звинувачення в бік Ізраїлю. Чутки про можливе отруєння Арафата агентами ізраїльської розвідки «Моссада» з'явилися практично одночасно з його смертю. За життя він пережив кілька замахів. Тепер поряд із звинуваченнями звучать заклики покарати винних. В Ізраїлі всі звинувачення у вбивстві палестинського лідера відкидають.

Багаторічний лідер Палестинської автономії Ясір Арафат пішов з життя у листопаді 2004 року. Політик, який отримав у 1994 році Нобелівську премію миру, домігся для Організації визволення Палестини статусу спостерігача при ООН. У багатьох країнах, які відвідував Арафат, його приймали як главу незалежної держави.

Читайте також:

Ясіра Арафата могли отруїти полонієм

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі