Топ Новини

Лаврську дзвіницю відкриють для відвідування на День Незалежності

25 травня 2012 в 14:01
Через сім років на День Незалежності для відвідування відкриють дзвіницю Києво-Печерської лаври. До того часу обіцяють закінчити її реконструкцію. Загальна вартість ремонтних робіт на сьогоднішній день складає 29,9 млн грн.
7687678ra.JPG
rename.kiev.ua

Реставрація дзвіниці Успенського собору Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника буде завершена до нинішнього Дня Незалежності України. Тоді ж, після більш ніж семирічної перерви, її планують знову відкрити для відвідування. Про це під час урочистостей з нагоди завершення ремонтно-реставраційних робіт на фасадах дзвіниці повідомила генеральний директор заповідника Вікторія Ліснича.

Реставрацію дзвіниці було розпочато в 2010 році за рахунок державного бюджету. Загальна вартість робіт на сьогоднішній день складає 29,9 млн грн, повідомили у прес-службі заповідника.

Гендиректор заповідника пообіцяла, що до 24 серпня 2012 року ремонтно-реставраційні роботи на Великій лаврській дзвіниці (у тому числі і внутрішні оздоблювальні роботи) будуть повністю завершені. Окрім того, буде виконано гідроізоляцію оглядових галерей дзвіниці і посилено конструкції шахти годинникового механізму. Після виконання даних робіт Велика Лаврська дзвіниця буде введена в експлуатацію.

Нагадаємо, Велику Лаврську дзвіницю побудували у 1731-1745 роках за проектом архітектора та інженера Йоганна Готфріда Шеделя. Також в будівництві дзвіниці брали участь майстри Києво-Печерської лаври Степан Ковнір, Йосип Рубашевський, Іван Горох та інші. Глибина фундаменту дзвіниці - понад 6 метрів. На будівництво будівлі пішло 5 мільйонів цеглин різних розмірів і форм. Дзвіниця представляє собою восьмигранну чотириярусну вежу висотою 96,5 метрів. Діаметр основи дзвіниці складає 28 метрів, товщина стін в нижній частині - 8 метрів. Кожен ярус споруди має своє оздоблення. На дзвіницю можна піднятися, подолавши 374 сходинки. Висота хреста - 3,75 метрів.

Читайте також:

В Києво-Печерську Лавру можна буде потрапити за електронним квитком

Києво-Печерську Лавру хочуть перейменувати

Музеї з Києво-Печерської лаври виселяти не будуть

Києво-Печерська лавра відкриє для відвідування всі підземні печери

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...