Топ Новини

Кучма просить скасувати йому підписку про невиїзд, яка "принижує державу"

12 травня 2011 в 08:34
Леонід Кучма звернувся до генерального прокурора з клопотанням про скасування запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд.

У клопотанні екс-президент посилається на положення ч.2 ст.148 КПК України, стверджуючи, що він не тільки не намагається ухилитися від слідства і виконує всі вимоги Генпрокуратури, але і є зацікавленою особою у встановленні істини у справі.

Окрім того, Л.Кучма вважає, що слідчі не врахували, що відповідно до Конституції за ним зберігається і охороняється законом звання президента України.

"Я точно не збираюся ховатися - це, я думаю, очевидно для всіх. Я більше, ніж будь-хто інший зацікавлений, щоб були покарані справжні винуватці і знайдена істина. Я віддав моїй країні все своє життя. І честь свою я буду захищати тільки тут", - цитує екс-президента його прес-служба.

Підписка про невиїзд, за словами Л.Кучми, заважає також його "активній громадській діяльності, як в Україні, так і за її межами".

"Ті, хто хочуть принизити мене особисто, примушуючи просити дозволу відвідати на День Перемоги могилу батька, напевно, не розуміють, як це виглядає з боку. Підписка про невиїзд для людини, яка довічно має статус президента держави, - це приниження перш за все для цієї держави. Кращою гарантією для правосуддя є не передплата, а моє слово, слово президента. Тому я так переконливо прошу скасувати мені цей запобіжний захід", - зазначив другий президент України.

Кримінальну справу щодо Л.Кучми порушено 21 березня 2011 року. Він звинувачувався у перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе (ч.3 ст.166 Кримінального кодексу у редакції 1960 р.). Плівки майора управління Держохорони Миколи Мельниченка визнано речовим доказом у справі.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...