Топ Новини

КСУ дозволив ув'язненим особисто брати участь у судах за цивільними справами

18 квітня 2012 в 08:20
Конституційний суд дозволив ув'язненим брати участь у судових процесах за цивільними справами. Рішення про порядок участі засудженого як сторони у розгляді справи зобов'язаний приймати суд у порядку і на умовах, визначених відповідним процесуальним законом.
KSU_konstitucionniy__web_03.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Конституційний суд (КСУ) визнав за громадянами, засудженими до позбавлення волі, право особисто брати участь у судових засіданнях за цивільними справами.

Таке рішення, прийняте Конституційним судом, було оголошено 18 квітня.

КС таким чином розтлумачив положення ст. 24 Конституції України у взаємозв'язку з положеннями ч.1 ст.55, п.2 ч.3 ст.129 Конституції, згідно з якими громадяни України рівні в конституційних правах і мають рівні права на судовому процесі.

У той же час КС зазначив, що рішення про порядок участі засудженого як сторони в судовому розгляді справи зобов'язаний приймати суд у порядку і на умовах, визначених відповідним процесуальним законом.

Слід зазначити, що чинний Цивільно-процесуальний кодекс України не передбачає конвоювання до зали засідань засуджених. Таким чином, Верховній Раді слід врегулювати це питання, внісши відповідні зміни до законодавства.

Нагадаємо, 13 квітня майже о четвертій ранку Верховна Рада України прийняла в цілому проект нового Кримінально-процесуального кодексу. «За» проголосував 271 народний депутат з мінімально необхідних 226.

Нова редакція КПК набуде чинності через 6 місяців після опублікування.

Президент України Віктор Янукович вже заявив, що прийнятий УПК буде знову направлений міжнародним експертам, які оцінять внесені депутатами поправки відповідно до сучасних демократичних стандартів. Тільки після цього глава держави визначиться щодо затвердження документа.

Депутати фракції «БЮТ-Б» мають намір звернутися до Конституційного Суду з проханням оцінити конституційність прийнятого кодексу.

Читайте також:

В Україні прийнято новий Кримінально-процесуальний кодекс

Портнов розповів, як буде виглядати домашній арешт

Кримінально-процесуальний кодекс буде «фіговим листком», якщо не звільнити Пшонку і Кузьміна, — БЮТ


СБУ заборонять розслідувати економічні злочини

У ПР пообіцяли, що українців більше не будуть бити в міліції

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...