Комітет Ради підтримав повну заборону паління у ресторанах та на стадіонах

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Парламент ще на крок наблизився до введення повної заборони паління у приміщеннях закладів громадського харчування - розділення залів для курців та не курців тепер не буде.

Комітет з питань охорони здоров'я рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект №9474 щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів з метою захисту громадян від шкідливого впливу вторинного тютюнового диму.

Зокрема законопроектом пропонується заборонити куріння у приміщеннях закладів громадського харчування, у відкритих та закритих спортивних спорудах та стадіонах, а також у закладах культури.

Законопроектом також пропонується зобов’язати власників або орендарів приміщень або повністю заборонити куріння в своїх приміщеннях, або відвести спеціальні місця для куріння.

Також передбачено істотне збільшення штрафів за розміщення попільничок та за невживання заходів з припинення паління у приміщеннях підприємств (організаціях) громадського харчування (від 1 тис. до 10 тис. грн).

Відмітимо, що сьогодні вже більше 10 країн ЄС повністю (на рівні законів) заборонили куріння у громадських місцях – це такі країни, як Франція, Італія, Болгарія, Ісландія, Литва, Норвегія, Іспанія, Туреччина, Великобританія та ін.

Автори законопроекту наводять статистику, що повне звільнення робочих і громадських місць від тютюнового диму дає досить швидкий та відчутний ефект для здоров’я населення. Зокрема, у країнах та містах Європи і Америки після введення та ефективного дотримання подібної заборони куріння, кількість інфарктів в перший рік зменшилася на 17%, а через три роки – на 36%.

Автори законопроекту зазначають, що аналітичні дослідження у вищевказаних країнах свідчать «про відсутність негативних економічних наслідків для ресторанної індустрії, а навпаки про зростання прибутків від збільшення чисельності відвідувачів та збільшення продажів напоїв та їжі, що і є прямою метою цього бізнесу». Наприклад, опублікований в 2009 році аналіз 165-ти досліджень Міжнародної агенції ВООЗ з вивчення проблем раку робить висновок, що «політика 100% звільнення від тютюнового диму не має негативного ефекту на бізнес ресторанної індустрії та туристичну галузь, а навпаки навіть демонструє позитивний ефект».

Нагадаємо, що законопроект спрямований на забезпечення виконання Україною зобов‘язань, передбачених Рамковою конвенцією Всесвітньої Організації з охорони здоров’я (ВООЗ) із боротьби проти тютюну, ратифікованої Законом України від 15.03.2006 р. №3534-IV, в частині забезпечення захисту населення від впливу вторинного тютюнового диму на робочих місцях усередині приміщень, громадському транспорті й у закритих громадських місцях та у відповідних випадках в інших громадських місцях.

Заборона ж вживання тютюнових виробів у відкритих та закритих спортивних спорудах і на стадіонах вводиться відповідно до вимоги УЄФА (від 20 жовтня 2011 року) щодо 100%-го звільнення від тютюнового диму всіх об’єктів, які мають бути задіяні на період проведення чемпіонату Європи-2012 з футболу.

Актуальність законопроекту обумовлена, зокрема, і тим, що 2012 рік в Україні оголошено президентом України Роком спорту та здорового способу життя.

Нагадаємо, що авторами законопроекту є група народних депутатів (Т.Бахтєєва, Юрій Мірошниченко, Олег Зарубінський, Ян Табачник, Олександр Зац, Євген Царьков, Ірина Горіна, Геннадій Самофалов, Іван Попеску, Олеся Оробець, Юлія Льовочкіна, Кирило Куликов).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі