«Комітет із захисту журналістів» назвав країни з найсильнішою у світі цензурою

3 травня 2012 в 05:47
Ерітрея, Північна Корея і Сирія очолили список країн, в яких діє найсильніша цензура. У список увійшли також Екваторіальна Гвінея, Узбекистан, М'янма, Саудівська Аравія і Куба.

Міжнародна неурядова організація «Комітет із захисту журналістів» опублікувала список країн, в яких діє найсильніша цензура. Його очолили Ерітрея, Північна Корея і Сирія.

Згідно з доповіддю організації, влада східноафриканської Еритреї «не пускає іноземні ЗМІ та встановлює диктаторський контроль над висвітленням подій всередині країни».

Щоразу, коли журналісту потрібно написати матеріал, вони (представники влади) проводять бесіди з тими, у кого він має брати інтерв'ю, і кажуть йому, з яких сторін слід подати історію.

У доповіді підкреслюється, що у Північній Кореї майже всі внутрішні новини надходять з державного інформагентства ЦТАК. Тим не менше, у 2011 році американське агентство AP відкрило прес-бюро у Пхеньяні, а один з японських журналістів працює у країні і висвітлює життя її громадян.

Цензура у Сирії значно посилилася останнім часом у зв'язку з політичною нестабільністю. Ще у 2006 році держава займала 9 місце у списку, а тепер опинилася на третьому. На четвертому місці розташувався Іран.

Десяте місце дісталося Білорусі, де, на думку експертів, влада застосовує політичне переслідування журналістів, заборону на в'їзд у країну представників ЗМІ, що критикують Мінськ, тюремні ув'язнення тощо.

У список увійшли також Екваторіальна Гвінея, Узбекистан, М'янма, Саудівська Аравія і Куба.

У січні був опублікований щорічний рейтинг свободи ЗМІ, складений міжнародною організацією «Репортери без кордонів». У ньому Україна піднялася на 15 позицій - зі 131 на 116 місце. При цьому експерти підкреслили, що, незважаючи на більш високе місце в цьому рейтингу, після обрання Віктора Януковича Президентом в Україні продовжують спостерігатися такі негативні тенденції, як повернення цензури і фізичні напади на журналістів, що залишаються безкарними.

Читайте також:

Протягом 2011 року у світі загинуло 106 журналістів

Україна опустилася в рейтингу свободи преси, - Freedom House

Телеканали стали замовчувати в десять разів більше важливих тем

«Репортери» побоюються, що влада буде закривати невгодні сайти

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...