Топ Новини

Київські студенти підробляють кур'єрами і промоутерами за 2,5 тис. грн на місяць

26 вересня 2012 в 11:01
Зароблені гроші київські студенти витрачають на свої особисті потреби: їжу, одяг, транспорт, розваги. На оплату навчання ці гроші витрачають лише 14%. Число працюючих студентів за останні роки зросло, і це пов'язано це зі зміною ціннісних орієнтирів, а не з бідністю.
priyom_dokumentov_univer_student_study_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Українські студенти, які навчаються в Києві, віддають перевагу такому підробітку, як розповсюдження рекламних листівок, робота кур'єром, продавцем і вантажником. Такі дані опитування оприлюднив директор Державного інституту сімейної та молодіжної політики Андрій Мішин на прес-конференції «Де підробляють українські студенти?».

«Основні напрямки підробітку студентів: розповсюдженням рекламної продукції та листівок займається 21%, кур'єрами працюють 19%, вантажниками, продавцями чи промоутерами в супермаркетах - 17%», - сказав він.

За словами Мішина, ще 12% студентів підробляють у фаст-фудах і опитують перехожих на вулицях, 11% - офіціанти в кафе і барах, 9% - репетитори, 8% - займаються комп'ютерним програмуванням, 4% - перекладачі, 3% - фрілансери, 2% - доглядають за хворими і працюють нянями, і нарешті найменша кількість студентів - тільки 1% - задіяні на будівництві. З'являється також можливість сезонного підробітку, зокрема влітку можна влаштуватися в дитячий табір. Там згодні працювати 7% студентів.

Щодо середньої заробітної плати, яку отримують студенти, то вона становить близько 2,5 тис. грн на місяць. Зарплату в межах 1-2 тис. грн отримує 41%, однак вони працюють по 10-15 робочих днів, а 1 тис. грн заробляє лише 18% осіб.

51% студентів витрачає зароблені кошти на продукти, одяг і транспорт, 32% - на культурні розваги і подорожі, і тільки 14% - на оплату навчання.

Директор державного інституту сімейної та молодіжної політики також зауважив, що серед усіх працюючих студентів 48% проживають з батьками, 28% - у гуртожитках, а 11% - орендують житло.

«В цілому за останні 3-5 років на 15% збільшилася кількість працюючих студентів, і пов'язано це зі зміною ціннісних орієнтирів, а не через бідність. Просто люди налаштовані на роботу, вони планують своє життя», - резюмував Мішин.

Читайте також:

У зменшенні стипендій Азаров звинуватив своїх попередників і чиновників Табачника

Кабмін дозволить роботодавцям не платити зарплату студентам

Табачник звинуватив у корупції студентів

Київські студенти отримають знижки на розваги

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...