Топ Новини

Київська влада візьметься за створення муніципальної міліції вже в 2013 році

28 листопада 2012 в 16:20
Експерти розглядають різні форми функціонування міського органу охорони правопорядку. Серед варіантів - поліція, громадська дружина, муніципальна інспекція і навіть підпорядкована громаді контрактна рота.
miliciya_DSC7889.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Столична влада готова зайнятися вирішенням питання про створення в Києві муніципальної міліції вже в 2013 році. Про це 28 листопада під час «круглого столу», організованого Цивільним форумом Києва, заявив глава Київської міськдержадміністрації Олександр Попов.

«Тема муніципальної міліції - не модна і не політична, вона продиктована нам реальними потребами громади міста. Проблема якості виконання обов'язку щодо дотримання правопорядку в столиці дійсно є і замовчувати її не можна. Ми готові публічно обговорювати цю тему, вступати в дискусії з фахівцями, вирішувати питання матеріального забезпечення і робити перші кроки до її вирішення вже в 2013 році», - сказав він.

Як повідомляє прес-служба КМДА, фахівці головних управлінь столичної міськадміністрації, юристи, правоохоронці та представники громадських організацій прийшли до висновку, що без змін законодавства створити власну міську міліцію неможливо, оскільки це не передбачено законом України «Про міліцію». Про внесення необхідних змін до законодавства перед Верховною Радою і президентом взялися клопотатися в Громадянському форумі Києва.

«Я пропоную Національній академії внутрішніх справ України разом з управліннями Київської адміністрації підготувати відповідні нормативно-правові документи, які ми направимо до Верховної Ради і президента. Ми повинні проінформувати керівництво держави про наміри створити такий орган, як муніципальна міліція. Це питання торкається не тільки Києва, але і всієї України, і саме столиця стане першопрохідцем цієї реформи», - зазначив голова Громадянського форуму Києва, перший президент України Леонід Кравчук.

Фахівці Громадянського форуму Києва займуться вивченням запропонованих форм функціонування міського органу охорони правопорядку. Серед варіантів - поліція, громадська дружина, муніципальна інспекція і навіть підпорядкована громаді контрактна рота. Як тільки проект підготують, його представлять на розширеному засіданні форуму і винесуть на широке обговорення киян.

Таким чином, остаточне рішення щодо того, хто і як буде охороняти порядок і спокій у Києві, прийме громада столиці. Питання створення муніципальної міліції повинне стати одним із трьох запитань Першого київського референдуму, зазначають у КМДА.

Читайте також:

Новий КПК «за європейськими стандартами» розширив права міліції затримувати людей


У Донецькій області співробітники відділу в боротьбі з наркотиками займалися їх продажем


Глава МВС розповів про успіхи міліції та попросив у Януковича ще майже мільярд

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Vik Top 21 апреля, 23:11 Орлов В. А. Сучасні проблеми становлення та розвитку муніципальної міліції в Україні [Електронний ресурс] / В. А. Орлов // Форум права . - 2013. - № 3. - С. 442–447. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/j-pdf/FP_index.htm_2013_3_74.pdf Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...