Київ за півроку зміг повернути 1400 га землі. Але не всі суди здалися владі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
За інформацією компетентних джерел у КМДА, за минулі півроку Київ повернув собі більше 1400 гектарів землі, сотні квадратних метрів комунальної власності.

Проте ті ж джерела стверджують, що не все так безхмарно на шляху утвердження закону і порядку. Не всі суди здалися владі. Є ще в Україні свої розкольники, які вперто доводять законність старих обрядів Черновецького. Серед інструментів - касації та апеляції, що затягуються на місяці. Доходить до парадоксів

Серед них - один із об’єктів на вул. Межи­гірській. «Ще 2009 року справедливий суд на веління чиєїсь совісті зобов’язав управління комунальної власності КМДА продати це приміщення одній фірмі, - розповідає джерело. - Судимося досі. Дійшло до того, що проти того ж таки управління КМДА заведено кримінальну справу за невиконання рішення суду. Залишається тільки здогадуватися, хто стоїть за нічним клубом, який взяв у таку щільну облогу напівпідвальне приміщення на Подолі».

Чергова проблема - держмито при подачі позову. «Щоб повернути тисячу гектарів, які залишилися, потрібні мільйони гривень, - уточнює джерело. - У КМДА немає цих мільйонів. Оскільки прокуратура звільнена від сплати держмита, багато матеріалів передаються туди з проханням подати позов до суду. У принципі, прокурори йдуть місту назустріч. І все-таки десятки справ наразі завис­ли саме в цьому відомстві».

Ще одним інструментом, який міг би допомогти владі підтягнути під себе украдене порочним Черновецьким, може стати «мирова угода». Багато ділянок та об’єктів власності неодноразово перепродані і перебувають у руках так званих добропорядних власників. Останнім пропонується доплатити. «Ну а як ще, коли, приміром, об’єкт на Хрещатику був «проданий» за ціною 300 доларів за квадратний метр? - логічно запитує джерело. - Умови укладання мирової угоди опубліковано. Для того, щоб процес і оцінка об’єктів були прозорі, КМДА готова створити комісію з представників адміністрації, МВС, прокуратури, громадських організацій та ЗМІ. За кожну конкретну мирову угоду має голосувати Київрада, а рішення приймати - суд». Такий підхід не тільки поповнить бюджет, а й гарантує бізнесу, що ревізії власності більше не буде. Яка б влада й чия б команда не прийшла в Київ.

Детальніше читайте в свіжому випуску "Дзеркала тижня. Україна" в статті Інни Ведерникової ""Злочин і покарання" Черновецького".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі