Топ Новини

Київ може залишитися без питної води

21 липня 2011 в 07:46
Київ може перетворитися на повноводне місто з абсолютно не придатною для пиття водою. Про це заявив академік НАН України, директор Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем Анатолій Яцик.
voda_kran_vanna.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За його словами жителі столиці дуже залежать від поверхневих вод. «За європейськими нормами ця вода повинна бути першого класу якості, а у Києві у всіх водоймах четвертий-п'ятий клас. Це означає, що у нас у місті практично немає чистої питної води», - сказав А.Яцик.

Він повідомив, що чимало проблем з якістю води пов'язані з Бортницькою станцією аерації: «Ми вже втратили момент, коли її можна було реконструювати. Тепер же необхідно її закривати і будувати нову неподалік. В іншому випадку якість води і далі буде погіршуватися».

Ще одним джерелом забруднення академік назвав річку Либідь, через те, що в неї потрапляють у величезних кількостях всілякі відходи, які потім зливаються у Дніпро. «Щоб виправити ситуацію, потрібно терміново прийняти спеціальну програму і скласти паспорти на кожен зі столичних водойм, щоб ми розуміли, де і яке відбувається забруднення. Вже після цього фахівці будуть думати - будувати там очисні станції, водозабори або щось інше. Будемо і далі тягнути - отримаємо повноводне місто з абсолютно не придатною для пиття водою», - додав він.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...