Топ Новини

Китайська влада вилучає у тибетських монастирів телевізори, борючись зі самоспаленнями

27 грудня 2012 в 11:36
Влада регіону Хуаннань, де в цьому році було зафіксовано більше 80 випадків самоспалення тибетських ченців, вирішила вберегти монастирі від "шкідливої ​​інформації", конфіскувавши у них телевізори і супутникові антени.
self-immolat-tibet.jpg
scrapetv.com

Китайська влада провела у провінції Хуаннань (Тибет) масову конфіскацію телевізорів з 300 буддистських монастирів.

Також були демонтовані супутники, які транслювали, на думку чиновників, «антикитайські» програми, повідомляють західні інформаційні агентства.

За даними місцевих ЗМІ, конфіскація телевізорів пов'язана з посиленням боротьби зі самоспаленням тибетських ченців (тільки цього року в регіоні було зафіксовано 81 випадок самоспалення).

Місцева влада вважає, що велику роль у цьому відіграє «поширення шкідливої ​​інформації», від якої вони мають намір уберегти монастирі, вилучивши у них телевізори і антени. Крім того, вони вважають, що на самоспалення ченців штовхає Далай-лама, виступи якого жителі монастирів могли бачити по телевізору.

Раніше офіційний Пекін вже неодноразово звинувачував духовного лідера буддистів в тому, що той нібито пропагує самоспалення серед ченців.

Сам Далай-лама дуже обережно дає коментарі з цього питання. «Я абсолютно впевнений, що якщо ті, хто пожертвував своїм життям, зробили це з щирою мотивацією в ім'я Вчення Будди, в ім'я блага людей, то з релігійної, буддійської точки зору, вони здійснили благе діяння. Якщо ж вони зробили те ж саме у владі гніву, ненависті, то це неправильно. Але судити тут важко. Як би там не було, все це дуже і дуже сумно. Трагічно», - сказав він в одному з інтерв'ю.

Відзначимо, що в Тибеті самоспалення є формою протесту проти дій китайського уряду, який проводить дуже жорстку політику щодо регіону - там заборонена тибетська мова, духовний лідер знаходиться у вигнанні і змушений проживати в Індії.

Читайте також:

У Китаї готується нове обмеження для користувачів інтернету - повна заборона анонімності


Далай-лама стурбований дотриманням прав людини в Україні

Новим главою уряду Тибету у вигнанні обраний викладач Гарварду

Обама зустрівся з Далай-ламою, незважаючи на протести Китаю

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...