Топ Новини

«Кінець світу» продовжили до 23 грудня

21 грудня 2012 в 19:46
У п'ятницю, всупереч очікуванням мільйонів людей по всьому світу, кінець світу не настав. Тим часом країни Центральної і Південної Америки зустріли дату 21 грудня, яку деякі вважають кінцем світу, святковими заходами.
end-of-the-world-2012-mayan-calendar-prophecy-670.jpg
dawn.com

 

Вчені національного інституту антропології та історії Мексики припустили, що зміну циклів календаря майя можна очікувати аж до неділі, 23 грудня, через неточної синхронізації із західним календарем.
 
У п'ятницю, 21 грудня, всупереч очікуванням мільйонів людей по всьому світу, кінець світу не настав. Тим часом країни Центральної і Південної Америки зустріли дату 21 грудня, яку деякі вважають кінцем світу, святковими заходами.
 
Так, туристична лихоманка охопила відразу кілька країн регіону, в тому числі Мексику, Гватемалу, Гондурас, Сальвадор, Беліз, Перу. Тільки в одній Мексиці рік назад власті заявляли про заплановані 52 мільйонах туристів на заходах, пов'язаних з цивілізацією майя, протягом 2012 року, і багато в чому такі очікування були приурочені саме до кінця світла.
 
Варто відзначити, що «кінець світу» припав якраз на зимове сонцестояння: 21 грудня - найкоротший світловий день в році. Причому в давнину Солнцеворот у багатьох народів вважався щасливим днем. Так, у Стародавній Русі 21 грудня відзначали новий рік, а в Китаї за повір'ями починала прокидатися природа. У Європі в день зимового сонцестояння починався цикл язичницьких свят. На Сході ж 20 і 21 грудня - це день Митри, божества, яке в іранській культурі уособлює собою справедливість.
 
А ось у ранніх слов'ян день зимового сонцестояння асоціювався з богом смерті - Карачун. Вважалося, що в найкоротший день у році він пробуджується і забирає сонячне світло. Згідно з повір'ями, якщо у цей день ведмідь у барлозі повернеться, то чекати довгої зими.
 
Читайте також:
 
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...